Internetová seznamka. Šance pro osamělé?

magazinzeny.cz

Jestli jste si kdy řekli, že seznamka bude u vás až na posledním místě a raději budete sami, než byste se snížili k něčemu takovému, zkuste se na věc podívat z trochu jiného úhlu pohledu. Nejste v tom sami. Na světě je spousta lidí, kteří jsou stejně osamělí jako vy. Kdyby to každý viděl tak, jako vy, nikdy by žádné seznamky nefungovaly. A ony fungují.

V dnešní době si nemusíte kupovat noviny a listovat až na stránku Hledám, Nabízím nebo Seznámení. Můžete se pohodlně posadit k počítači a vyhledat si stránky přímo k seznamování určené. Sociálních sítí a seznamovacích webů existuje nepřeberné množství a všude se to hemží lidmi, osobnostmi. Můžete komunikovat s kým je libo. Zda se setkáte i v reálné světě, to už záleží jen na vás. Pojďme se podívat jaké výhody a nevýhody seznamování přes internet přináší.

Mezi výhody bezesporu patří rychlost a snadná dostupnost jakéhokoli seznámení za jakýmkoli účelem. Chcete-li sex, můžete ho mít klidně i za hodinu. Cítíte-li se osamělí, můžete si okamžitě začít s kýmkoli nezávazně povídat. Nezávaznost je další výhodou. Pokud se s někým seznámíte a začnete si psát, vůbec to neznamená, že se s tímto člověkem musíte setkat nebo si ho nastěhovat k sobě domů.

Na internetu najdete obrovský výběr lidí, kteří se chtějí seznámit, hledají flirt nebo vážný vztah. Můžete si vybírat z mnoha osobností, na ulici byste neměli odvahu jen tak někoho oslovit, pokud by vás v tom davu vůbec někdo zaujal. Seznamka vám také umožní dopředu získat požadované informace o vašem případném partnerovi, podle určitých kritérií také můžete váš vhodný protějšek přímo vyhledávat.

Výhodou i nevýhodou je anonymita. Můžete zůstat tajemní a skrytí do poslední chvíle, můžete si také hrát a dělat ze sebe někoho, kým vůbec nejste. Na tohle je třeba dávat pozor. Spousta odpůrců seznamek uvádí, že když se seznámí se štíhlou blondýnkou, na rande v reálu dorazí tlustá bruneta nebo v horším případě chlap. Nevýhodou je i strach z nesplněných očekávání a klamných představ. Je velice snadné někoho si zidealizovat a pak narazit. Ale neděje se snad i tohle v reálném životě? Nezbývá než popřát hodně štěstí při seznamování a hlavně nemít strach. Kdo se bojí totiž nesmí do lesa. Nebo na internet.