Jak bezpečně přepravit miminko a dítě

magazinzeny.cz

Bezpečnost dětí by měla být na prvním místě našeho zájmu. Je proto důležité, aby každý rodič na tento faktor myslel včas a podle toho si pořídil výbavu. Abyste na něco nezapomněli, tak se vám pokusíme popsat několik předmětů, které by v domácnosti mladých rodičů neměly chybět.

Autosedačka

V dnešní době si málokdo umí představit, že by mohl fungovat bez automobilu. Obzvláště s malými dětmi. Ovšem právě k přepravě dětí v autě potřebujete autosedačku. Výběr autosedačky není jednoduchý, protože složitá ekonomická situace svádí k nákupu extrémně levných a často nekvalitních výrobků. Jenže na bezpečnosti byste šetřit neměli! Autosedačka by měla být pohodlná s kvalitním polstrováním a potahy. Měla by mít dobré madlo pro komfortní manipulaci a přenášení. Samozřejmostí by měla být možnost ji implementovat do kočárku. Pro bezpečnost dítěte nesmí chybět ochranný systém proti bočnímu nárazu a ochranný límec kolem hlavy.

Sluneční stříška

Zejména v letním období byste měli myslet na to, že kůže dětí není tolik odolná, jako u dospělých lidí. Navíc platí, že případné spálení kůže od Slunce může být zdrojem smrtelného melanomu v budoucnosti. Proto je nutné děti chránit a nic nepodcenit. K ochraně před spálením slouží slunečník na kočárek. Ten byste si měli zakoupit společně s kočárkem, nebo byste na to měli aspoň při výběru kočárku myslet. Jinak by se vám mohlo stát, že později zjistíte, že váš kočárek neumožuje instalaci slunečníku. To by znamenalo buď nákup jiného kočárku nebo otravné nouzové připevňování, kterému chybí stabilita a není tedy tak bezpečné. Jestliže kočárek teprve vybíráte, měli byste vědět, že kočárky značky Tako tuto možnost mají. Navíc splňují evropské normy a mají různé další bezpečnostní prvky a vychytávky.

Placený reklamní článek