Jak docílit toho, aby se váš partner cítil dobře

magazinzeny.cz

Muži umí být plaší, pokud jde o vyjádření jejich citů, ale rozhodně nemají srdce z kamene. Muži mají stejné emoce jako ženy, ale jsou vedení k tomu, aby své pocity při většině příležitostí skrývali.

I muži tedy mají své emocionální potřeby a vyžadují podporu ze strany svých partnerů. Je několik věcí, které můžete udělat a budete-li se řídit následujícími doporučeními, bude mít vaše drahá polovička dobrý pocit ze sebe sama!

Oceňte ho
Každý jsme rádi ocenění za naše činy a muži jsou na tom úplně stejně. Pochvalte svého partnera za jeho úspěchy a povzbuďte ho. Úspěch může být i triviální, na velikosti nezáleží, stejně tak mu ovšem zvedněte náladu, pokud selže.

Buďte na něj hrdá
Partnera zasáhne, pokud by vás slyšel stěžovat si na něj před přáteli či rodinou. Je to nejen nemotivující, ale také to může být zdrojem napětí ve vašem vztahu. O svém muži mluvte v superlativech, pokud máte společné problémy, měli byste je řešit primárně společně s partnerem a ne s lidmi mimo vztah.

Respektujte a získejte respekt
Vy a partner jste dva jedinci, kteří se nemusí ve všem shodnout. Máte právo na svůj vlastní názor, ale ujistěte se, není-li zdrojem neúcty k vašemu partnerovi. Nemusíte souhlasit s každým jeho slovem, ale základem funkčního vztahu je vzájemný respekt a úcta.

Důvěra
I muži potřebují svůj vlastní osobní prostor. Každý máte své vlastní přátele, se kterými se setkáváte. Partner si též potřebuje odpočinout a načerpat inspiraci s dalšími lidmi, než jen s vámi. Důvěřujte svému partnerovi a dopřejte mu svobodu. Nedostatek důvěry naruší celou atmosféru ve vašem vztahu.

Milujte ho, jaký je
Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli zamilovaní „až po uši“. Tehdy jste svého partnera brali s jeho klady i zápory. Když s vámi šel do vztahu, nepočítal s tím, že ho budete chtít měnit podle svých představ. Milujte partnera takového, jaký je a nemilujte svojí vysněnou nereálnou vizi ideálního protějšku.

Buďte šťastní
Váš partner se bude cítit dobře a spokojeně, pokud budete spokojení vy samotní. Pokud jste totiž vy sami šťastní, nejenom že pozvedáte ve vašem vztahu atmosféru, ale především dáváte svému partnerovi najevo, jak výborný ve vztahu je!