Jak mít hezký vztah a současně dobré zdraví?

magazinzeny.cz

Je téměř nemožné mít hezký dlouhodobý vztah a současně trpět nějakou závažnou chorobou, která se vždy do soužití nějakým způsobem problematicky projevuje. Abyste těmto problémům předešli, máme pro vás několik důležitých tipů.

1. Na těsné noční prádlo zapomeňte

Jednou z častých chyb, které dělají při spaní nejenom muži, ale i ženy, je těsné noční prádlo. To má totiž a zdraví negativní vliv, protože se lidský organismus nedokáže v jeho sevření dostatečně uvolnit. Krev nemůže proudit, svaly se neuvolní dostatečným způsobem a dochází k větší intenzitě pocení. O menší kvalitě spánku nemluvě.

2. Krása je i ve spánku důležitá

Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste chodily spát nalíčené a načančané. Ale dejte si pozor na to, v čem chodíte spát. Hezké noční košilky jsou pohodlné a současně mají šmrnce, takže nenechají žádného může úplně chladného. A to je přesně to, co každý partnerský vztah potřebuje. Trochu napětí a dráždivosti.

3. Bez hygieny to nepůjde

Pro někoho zcela logická informace, ale v některých případech tomu tak být nemusí. Dodržování intimní hygieny je nezbytnou součástí jak spokojeného soužití, tak zdraví každého jedince. U mužů například platí, že je to lepší s obřízkou, která snižuje riziko některých druhů onemocnění. Jsou k dispozici výzkumy, které tvrdí, že snižuje riziko rakoviny mužské chlouby a také je nižší riziko nákazy u některých pohlavních nemocí.
Ženy zase díky správné intimní hygieně můžou předejít různým zánětům a hlavně tolik nepříjemným výtokům a plísním.

4. Komunikace

V každém vztahu je základem dobrá komunikace. Ta se projeví nejenom na kvalitě vztahu, ale i na duševní pohodě obou partnerů. A již je prokázáno, že stav duše se projevuje na zdraví fyzického těla. Proto pokud nebudete kvůli komunikaci ve vztahu šťastní (a nejenom kvůli ní), potom se zvyšuje předpoklad, že se to projeví nějakou fyzickou chorobou.

Reklamní článek