Jak na migrénu během těhotenství

magazinzeny.cz

Těhotenství je obdobím v životě ženy, které vyžaduje mnoho změn. Přináší však i určité zdravotní indispozice a migréna je jednou z nejrozšířenějších. Zejméně v těhotenství je vhodné zkusit řešit bolest přírodní cestou, než zvolíte prášky.

Nebezpečné potraviny

Vyhněte se potravinám, které migrénu spouští. Jsou to zejména potraviny bohaté na cukr. Dále vynechte čokoládu a červené víno. Potíže mohou činit i káva a sýr. Sledujte sami, co je vaším spouštěčem.

Vhodné potraviny
Jiné potraviny naopak mohou v boji proti migrénám pomoct. Zejména to jsou potraviny bohaté na hořčík – celozrnná mouka, ořechy, zelenina, ryby, semena a sojové boby.

Dále je důležité dopřát si potraviny bohaté na esenciální mastné kyseliny. Mezi ně patří všechny druhy ořechů – mandle, lískové oříšky, kešu. Zaměřte se i na příjem vitamínu B a D.

Co pomáhá

I teplá sprcha může být lepší než užívání léků. Pomáhá totiž uvolnit svaly a zbavit se stresu. Při migréně je důležité odpočinout si a relaxovat, měli byste se snažit dýchat hluboce a do břicha.

V případě akutních potíží si nechte udělat olejovou velmi jemnou masáž hlavy a krční oblasti. Dojde ke snížení tlaku na svaly a to může pomoci odehnat záchvat.

Někomu může vyhovoat i studený obklad. Namočte ručník a přiložte, může se dostavit úleva. Skvělou pomocí může být jinak akupunktura, která je šetrná k vašemu tělu i budoucímu potomku.