Jak na mravence v bytě přírodní cestou

magazinzeny.cz

Zbavit se mravenců v bytě, není věru jednoduchý úkol. Důležitá je prevence, ovšem pokud již k vám nezvaní hosté zavítali, nevěšte hlavu! Poradíme vám, jak je můžete zase rychle vyprovodit, pouze krátká návštěva potěší!

Co se týká prevence, důležitá jsou dobře utěsněná okna a dveře, občas zkontrolujte také parapety a květináče na oknech. Měli byste také dávat pozor na to, co si v létě nosíte domů a udržovat pořádek v kuchyni. Takový rozsypaný cukr, to je pro mravence pravá hostina! V prvé řadě je třeba jim mechanicky zabránit dostat se do vašeho bytu!

Nezvaní návštěvníci mají své cestičky a dostanou se skutečně všude. Mohou například přebývat pod podlahou nebo ve větrací šachtě, ve skulinách a podobně. Pokud se už jednou objeví, je velká pravděpodobnost, že přijdou zase. Důležité je zabránit jim v tom včas!

Velmi účinnými přírodními prostředky jsou soda, prášek do pečiva a nejrůznější aromatické byliny nebo koření, například majoránka, levandule, tymián, bazalka, máta, skořice, hřebíček, sůl, pepř nebo dokonce chilli. Stačí jen příslušnými ingrediencemi posypat mravenčí cestičky, skuliny v bytě nebo je používat i preventivně. Na skuliny se dá použít také zubní pasta, nejlépe s mátovým nebo hřebíčkovým olejem.

Pokud budete dbát na prevenci a podchytíte mravenčí migraci včas, nebudete se muset vstupovat do války s mravenci a volat na ně dezinfekční firmu, která vám udělá z bytu chemické bojiště.