Jak na volný čas

magazinzeny.cz

V dnešní době, kdy hlavně naše děti a dospívající mládež, tráví většinu času u počítačů, je skoro zázrak, že někdo z nich i sportuje. Rozhodla jsem se, že své dva syny přemluvím, aby začali s nějakým sportem. Po společném rozhovoru jsme se domluvili, že zkusíme hrát stolný tenis

Vzhledem k tomu, že máme domek, kde je málo využívaná místnost na sport, rozhodla jsem se, že koupím všechny potřebné športové potreby. Základem je vybrat stůl na stolní tenis a správnou síťku, pak pálky a míčky. Protože jsou v místnosti i různé stroje na cvičení, které si členové naší domácnosti průběžně kupovali, ale teď jsou to spíše lapače prachu, rozhodla jsem se, že to změním alespoň já, a začnu cvičit víc. A tak jsem koupila ochrannou plachtu, kterou obalím složený stůl.

Protože nemám nic nového sportovního na sebe, otevřela jsem si webovou stránku, našla jsem si dámske oblečenie a vybrala dvoje nové tepláky. A protože neméně důležitá jsou i tričká, vybrala jsem si čtyři, každé jiné barvy a střihu, a nákup byl hotový. Teď zbývá už jenom začít. Netrpělivě jsem čekala na ten den, a zároveň jsem se bála, že můj pokus o pohyb skončí fiaskem. Po počátečních rozpacích a nevelkých úspěších se z nás stal dobrý tým. Nejdříve jsme se naučili, jak držet pálku a jak se trefit do míčku, aby letěl, tam kam má. Když jsme se do toho dostali a zvládli jsme základy hry, začali jsme hrát každý s každým. Nejlepší na tom ale je to, že se u stolního tenisu skvěle bavíme, a hodně se nasmějeme.