Jak naučit chodit dítě na nočník

magazinzeny.cz

Vyměšování se řadí mezi základní lidské činnosti, které je nezbytné zvládnout již od mládí. Naučit chodit vaše dítě na nočník ale nemusí být zrovna dvakrát jednoduché. I proto je ideální snažit se o to, aby dítě chodilo na nočník co možná v nejútlejším věku.

Podařit se vám to klidně může. Je k tomu ovšem zapotřebí především to, abyste se skutečně maximálně snažili a byli hodně trpělivý. Jak se říká, trpělivost růže přináší a u učení dětí nějakým novým dovednostem tato pravda platí hned několikanásobně. Jak tedy naučit dítě chodit na nočník co možná nejrychlejším způsobem.

Nočník vybírejte i s dítětem

Základním úkonem je logicky výběr nočníku. Ten byste měli vybírat společně s dítětem. To totiž uvidí, že může mít skutečně krásný nočník a bude se podílet na jeho výběru. Pokud si k nočníku získá vztah hned na počátku, je mnohem pravděpodobnější, že dítě pak bude na nočník chodit. Zajímavé jsou zejména modely nočníku, které se vyznačují pestrými barvami. Určitě zajímavou volbou jsou i nočníky vybavené hracím zařízením. Pokud si dítě sedne na hrnec a podaří se mu to, co má, pak se rozezní melodie.

Buďte vytrvalí

Neskutečně důležitá je vaše vytrvalost. Když se na první pokus nepodaří, aby šlo dítě na nočník, určitě nezoufejte. Pokud budete skutečně vytrvalí, tak se všechno podaří a chození na nočník se stane denním rituálem. Pokud dítě budete pokaždé dávat na nočník, když to uznáte za vhodné, anebo když si samo řekne, určitě se vám všechno bez větších potíží podaří. Každý podařený pokus je výborný a posunete se zase o kousek dál.

Chvalte a málo kárejte

Při učení dítěte chození na nočník byste měli co nejvíce chválit. Každé příjemné slovo malé dítě zahřeje a bude si myslet, že pokročilo na opravdu důležitou metu. Za každý povedený pokus určitě svého potomka pochvalte, jelikož to ho nejvíce motivuje k tomu, aby se mu všechno příště opět podařilo. Takto motivované dítě bude schopno naučit se chodit pravidelně na nočník vcelku rychle a vy budete mít po potížích.