Jak nosit šperky?

magazinzeny.cz

Šperky se muži a ženy zdobí od pradávna a rozhodně to nevypadá, že bychom toho chtěli nechat. Máme rádi lesk drahých kovů, třpyt drahých kamenů a šperky nám slouží jako symboly významných životních událostí. Jak je nosit, kombinovat a co je trendy? Pokračujte ve čtení.

Nebojte se si koupit šperk sama

Podle odborníků v oblasti prodeje šperků se české ženy naučily si kupovat šperky samy a nečekat pouze na dary od mužů. Důvodem narůstajícího počtu žen je jejich vyšší pozice na společenském žebříčku, větší platy a ženy si tak mohou dovolit utrácet samy za sebe. Navíc ženy nečekají na speciální příležitosti, ale kupují si šperky pro každodenní nošení.

Nebojte se barevných kamenů

Svůj nástup hlásí barevné kameny, a to nejen ty přírodní ale také syntetické. Mezi oblíbené drahokamy patří smaragdy, safíry a rubíny. Své zastánce mají také citríny, ametysty na tanzanity. Poslední zmiňované mají modrofialovou barvu, která zaručeně zaujme vaši pozornost.

Výhodou šperků s barevnými kameny je možnost velmi kreativního zpracování. Šperkaři si tak mohou se šperkem vyhrát a vznikají opravdu originální a výrazné šperky vhodné do společnosti i na každodenní nošení.

Bílé zlato na zásnuby, žluté na každý den

Mezi nejoblíbenější drahý kov používaný ve šperkařství je jednoznačně zlato a všechny jeho barevné varianty. Bílé zlato vévodí u zásnubních a snubních prstenů a u šperků určených k významnému výročí. Náušnice z bílého zlata jsou dokonalým dárkem v výročí, narozeninám nebo významné události.

Naopak u moderních šperk se šperkaři nebojí být výrazní a používají především zlato žluté nebo růžové. Žluté zlato je pro mnohé příliš okázalé a skvělou variantou se stalo zlato růžové. Vypadá svěže, jemně a snadněji se nosí.

Kombinujte a vrstvěte

Nové trendy nabádají k porušení pravidla “stříbro a zlato nelze kombinovat”. Zkombinovat studený a teplý kov je povolené, ale musí se to umět. Základem je kombinovat pouze minimalistické náhrdelníky i náramky. Není dobré dávat dohromady řetízky s výraznými nebo barevnými přívěsky.

Chybu rozhodně neuděláte když navrstvíte dva náramky nebo řetízky ve stejném provedení a motivem jen bude každý zpracovaný z jiného kovu. Navrstvené náramky skvěle doplní výrazné hodinky. Vrstvení platí také u jednoduchých prstýnků.

Sadou šperků nic nezkazíte

Každý si netroufne na originální a netradiční kombinace. Módu ještě nemají úplně v malíčku, ale šperky je baví a chtěli by je nosit. Ideálním řešením jsou sady. Zde jsou dokonale nakombinované a sladěné vždy náramek, náhrdelník a náušnice. Bílé zlato, žluté zlato nebo stříbro, sady se vyrábějí ze všech kovů, na které si vzpomenete.

Ozdobte se broží

Chcete působit elegantně, originálně nebo jen výstředně? Ozdobte se broží. jedno základní pravidlo, noste pouze jednu brož, nikdy více najednou. Jinak si můžete s broží vyhrát a nosit různé tvary, provedení, materiály a velikosti. Brož dokáží hotové zázraky a promění každý outfit.

Reklamní článek