Jak omezit vypadávání vlasů

magazinzeny.cz

Vypadávání vlasů je přirozené. Za den jich ztratíte několik. Při česání, při mytí hlavy, při sahání do vlasů a podobně. Ovšem je potřeba si dát pozor, protože když vám vlasy padají hodně, už to není v pořádku. Už se ve vašem těle něco děje. Nutně to nemusí být spojeno s tím, že máte problémy s vlasy. Spíše je to spojeno s něčím, co se děje ve vašem těle.

Samozřejmě nikdo nechce, aby mu vlasy vypadávali, a snaží se to omezit. Ovšem čím se vypadávání vlasů může omezit?

Základem, což vám řeknou všichni, kadeřníci i lékaři je zjistit příčinu padání vlasů. Jakmile ji zjistíte, můžete začít lépe pracovat na omezení vypadávání vlasů. Pokud trpíte stresem a úzkostí nepomohou vám žádné tabletky. Musíte se zkrátka zbavit stresu a teprve poté si koupit nějaké přípravky. Pokud jste nějak nemocní, musíte nemoc vyléčit a poté vám vlasy nebudou tak moc padat. Může to být dáno také geneticky, když rodičům (zejména mužům) vypadali vlasy již ve čtyřiceti, může se to přenést také na vás, také se to spíše týká mužů.

Pokud jste omezili příčinu vzniku vypadávání vlasů, je dobré ještě podpořit růst vlasů a zamezit případnému padání vlasů. Vlasy mohou být ze stresu a z nemoci oslabeny a tak jsou na vypadnutí náchylnější. Proto je dobré je podpořit tabletkami či kapslemi. V lékárnách si tyto výrobky můžete koupit. Navíc, zde se můžete také poradit s lékárnicí či lékárníkem, kteří vám poradí nejlepší tabletky. Já na vlasy například používám biosil, stojí zhruba šedesát až osmdesát korun, a mě opravdu pomáhá, vlasy se mi při česání tolik nezachycují do katráče a když si vlasy prohrábnu, nemám ruce plné vlasů. Samozřejmě můžete využívat kapsle a tablety, které se reklamují, ovšem u těch se připravte na vyšší cenu.

Existují také různé babské rady, které mohou pomoci proti vypadávání vlasů, zde máme jednu, která je účinná. Můžete si pomoci keférem. Dostatek jej nalijete na pokožku hlavy a masírujete asi deset až patnáct minut. Masírujte opatrně, aby, jste vlasy ještě nevytrhali. I když masírujete opatrně, při masáži kefírem se stává, že máte ruce plné vlasů. Nelekejte se, to je naprosto normální, vlasy jsou oslabené a tak udělají prostor pro nové vlasy, které budou pevnější. Kefírovou terapii opakujte jednou až dvakrát týdně.