Jak otipovat nápadníka na první schůzce

magazinzeny.cz

První dojem z člověka bývá údajně ten správný, ovšem je stále mnoho a mnoho lidí, kteří klamou svým tělem, vypadají například jako vandráci, objevují se v roztrhaném oděvu, na rukou mají plno tetování a vlasy mají až někde do pasu, ovšem takoví lidé nemusejí být vždy trestanci, zloději a kriminálníci, i když podle výzoru by je tak mnoho lidí zařadí.

Když jdete na první schůzku, vždy se snažíte dotyčného poznat co nejvíce, otipovat si jej, zjistit o něm to nejdůležitější, zjistit jaký je, jak se chová, zkrátka ho trochu očíhnout a otipovat si jej, jaký asi bude. Nevíte jak na to? My vám poradíme.

Otázky a otázky

Na první schůzce se snažte o partnerovi co nejvíce dozvědět. Zjistěte to tím, že se budete ptát. Kde pracuje? Jaké má záliby? Rád cestuje? Kde bydlí? Co rád čte? Na co se rád dívá? Tím, že se budete ptát, zjistíte hodně, sdělujete mu své názory, chcete znát jeho názor na dané věci. Navíc, kromě toho se, i když se snažíte to nedělat, nenápadně díváte i na to jak vypadá. Zda je upravený, oholený, čistě oblečený a podobně. To také o člověku dosti vypoví, i když to možná není to hlavní a jediné, i to má svou váhu, jelikož mnoho lidí soudí jen podle vzhledu.

Všímejte si i jeho gest a těla

Ve chvíli, kdy se vyptáváte a získáváte informace, které jsou pro vás tak cenné, nenápadně se snažte odpozorovat i to, co na něj prozradí jeho tělo. Zda se mu klepou ruce, zda zakládá ruce na prsa, zda se vám dívám přímo do očí, jestli se usmívá, jestli vás opravdu poslouchá, zda nepoklepává nohou, jestli si mne ruce, jestli sleduje všechny v restauraci více než vás, jestli se nedívá po jiných ženách a podobně. I když jsou to na první pohled drobnosti i z toho, v kombinaci s tím, co se o něm dozvíte, můžete nápadníka otipovat a zjistit, jaký podle vás je. Můžete mít pravdu, můžete se mýlit. Úsudek si ale rozhodně uděláte.

Gentleman?

Navíc můžete také pozorovat takové ty drobnosti, jako zda vás pustí do dveří, zda vám dveře přidrží, zda vám pomůže z kabátu a do kabátu, zda vám pomůže sednout, zda zaplatí účet on, nebo automaticky čeká, že jej budete platit vy a podobně. I tato gesta o něm prozradí, jestli zná etiketu, jestli se jí řídí a také zda je gentleman.