Jak oživit milostný život

magazinzeny.cz

Změňte jídelníček

Mnohé výzkumy dokazují, že ke ztrátě libida vede nezdravý a nevyvážený jídelníček. Pokud tak budete ve větší míře konzumovat ovoce a zeleninu, případně zařadíte ty potraviny, které mají afrodiziakální účinky, libido se může vrátit.

Aromaterapie

Na cestě k návratu sexuální energie vám může pomoci a aromaterapie. Nejrůznější vonné oleje, esence a svíčky pomohly navrátit chuť k sexu nejednomu člověku. Vyzkoušejte to i vy, udělejte si relaxační koupel a využijte vůní.

Udělejte si na sebe čas

Ztráta libida souvisí se vším možným. Pokud máte pocit, že jste pro ostatní méně atraktivní, zapracujte na sobě a udělejte si na sebe čas. Změna vizáže, návštěva wellness centra, setkání s přáteli apod. jsou skvělým odrazovým můstkem. Abyste měli chuť na sex, musíte se cítit skvěle celkově. Pak to půjde snadno.

Nepropadejte depresím

Se ztrátou libida obvykle vznikají i deprese, které pak vedou k prohlubování nechuti k sexu. Jde o začarovaný kruh – jedno vede k prohloubení toho druhého a tak pořád dokola, až dojdete do fáze, kdy se s tím dá něco dělat jen těžko. Řešte to tedy již v počátcích problémů a nepropadejte panice. Trpíte-li depresemi, navštivte odborníka.