Jak pečovat o pleť v padesáti

magazinzeny.cz

V padesáti má žena za sebou spoustu životních zážitků, má mnoho zkušeností. Padesátka je věk, kdy se začíná urychlovat proces stárnutí a počet vrásek přibývá velmi rychle. Velmi často je také poznat, že je pleť vysušená, nedokonalá. I v padesáti by se neměla péče o pleť zanedbávat. Pojďme se podívat, jak na to.

Peeling
Na těle i na obličeji se v tomto věku nachází velké množství odumřelých buněk, které je třeba odstraňovat. Toho docílíte pomocí kvalitního peelingu, který vás po chvilce působení zbaví nechtěných buněk. Při časté aplikaci peelingu bude vaše tělo vypadat mnohem svěžeji. Existuje celá řada prostředků pro peeling, nešetrnější jsou na přírodní bázi (z ovesných vloček), radikálnější jsou potom chemické peelingy. Ty jsou méně šetrné pro lidský organismus a jsou drahé, účinek je však viditelný ihned.

Holení
Častý neduh žen v tomto věku je výskyt drobných chmýříček v okolí nosu a pod ušima. Mnohé ženy na to ale zapomínají nebo se zkrátka malého fousku nechtějí zbavit. Pokud chce však žena vpadat k světu, knír by si rozhodně nechávat neměla. Odstranění je poměrně snadné. Pokud začnete fousky holit, počítejte s narůstajícím výskytem chloupků. Proto doporučujeme spíše jiné metody odstraňování. Můžete také navštívit profesionální kosmetický salon, kde si s tím bez problémů a rychle poradí.

Silnější přípravky
Pleť v padesáti potřebuje dodat mnohem více výživy a vitamínů, než mladá pleť. Je tedy zřejmé, že přípravky, které jsou určeny pro mladší ženy, nejsou ideální. To ovšem platí i naopak. Pokud by mladá žena používala silné přípravky pro zralé ženy, urychlilo by to proces stárnutí. Proto používejte hydratační a pleťové krémy a séra jen taková, která jsou určena pro ženy po padesátce.

Kruhy pod očima
Velkým neduhem žen po padesátce, ale i těch mladších, jsou kruhy pod očima. Často s tím nejde nic moc dělat a je potřeba se s tím smířit a naučit se oči kvalitně líčit. Co je však pro tento problém nejúspěšnější a je základním pilířem je kvalitní spánek a příjem velkého množství tekutin.