Jak pečovat o pleť v šedesáti

magazinzeny.cz

Není žena jako žena. Zatímco některé ženy se v šedesáti cítí jako staré babičky, které se se svým již téměř stařeckým vzhledem smířily, jiné se snaží o svou pleť neustále starat a vypadat tak k světu i v tomto věku. Ano, o pleť by ženy měly pečovat neustále a to i ve věku kolem 60. Péče se však liší od té klasické. Pojďme se podívat, co dělat pro to, aby pleť ženy v 60 vypadala dobře.

Není vám dvacet
Než se pustíme do konkrétních rad, které se budou věnovat péči o pleť po šedesátce, musíme upozornit, že je třeba si uvědomit, že vám není dvacet. To je častý problém zralých žen, které se s tím za žádnou cenu nechtějí smířit. Vaše pleť už nikdy nebude vypadat jako ve dvaceti, ani vaše tělo. Noste proto oblečení, které odpovídá vašemu věku, to samé i s líčením.

Pro zralou pleť
Již od věku kolem 30 – 40 byste měli začít používat přípravky, které jsou určeny pro zralou pleť. Tyto přípravky byste měly používat i po šedesátce. Obsahují dostatečné množství vitamínu a látek, které dokáží pleť vyživovat a udržet svěží. Rozhodně nepoužívejte přípravky pro mladé ženy, ty totiž obsahují malé množství těchto látek a jejich použití by bylo zbytečné. Svou pleť hýčkejte, starejte se o ni. Je jasné, že s hlubokými vráskami již nic neuděláte, to ale neznamená, že by vaše pleť neměla vypadat zdravě. Pokud ji budete pravidelně hydratovat, používat hydratační krémy, pleťové masky a séra, odvděčí se vám za to dobře vypadající pletí. Nějaké vrásky vám sice zůstanou, pleť ale nebude zašedlá a mdlá, nýbrž bude zářit a vypadat skvěle.

Správné líčení
Pokud chcete vypadat v šedesáti k světu, budete se muset zaměřit na kvalitní líčení, které je základem úspěchu. Opět ale platí, že byste si neměly hrát na mladé dívky a naličte se tak, aby to odpovídalo vašemu věku. Buďte sexy babičkami! Používejte kvalitní mejkap a také podkladovou bází. Kruhy pod očima zase můžete skrýt kvalitním korektorem. S očními stíny to příliš nepřehánějte, to samé i se rtěnkou. Ta by měla být decentní a spíše tmavší, nehodí se křiklavá červená barva.