Jak pečovat o pleť ve čtyřiceti

magazinzeny.cz

Člověk stárne a u pleti to platí dvojnásob. Čtyřicítka je věk, kde už jde na pleti opravdu poznat, že má již něco za sebou. Z genetického hlediska je to trochu nefér, jelikož existují lidé, kteří mají i po čtyřicítce krásnou pleť, ale to se stává minimální. Na to, jakou pleť budete v tomto věku mít, také závisí fakt, jak jste se o ni starala doposud. Pokud jste roky péči o pleť zanedbávala, bude těžké vrátit vše do normálu. Na druhou stranu, pokud jste dělala pro svou pleť celý život maximum, odmění se vám skvělým vzhledem. Pleť po čtyřicítce vyžaduje jinou péči než dříve. Pojďme se podívat, jak se o ni starat.

Čištění
Stejně jako v jakékoliv fázi života je při péči o pleť nejdůležitější částí samotné čištění. Lhze říci, že po čtyřicítce se může pleť opět začít hodně mastit, usazuje se na ni prach. Proto je nezbytně nutné každý den pečlivě pleť čistit, odličovačem odstranit mejkap a vyčistit póry. Kromě speciálních čisticích vodiček můžete využít i mléka, vhodná po čištění. U žen po čtyřicítce se doporučuje časté oplachování vodou nebo tonikem.

Pleťové krémy
Ženy by měly využívat kvalitní krémy na pleť. Je třeba se zaměřit na takové, které jsou přímo určeny pro ženy nad čtyřicet let. Tyto krémy totiž obsahují zvýšené množství výživy a zdraví prospěšných látek, které pleť v tomto věku potřebuje. Objevují se výraznější vrásky a pleť je zašlejší, proto nestačí pouhopouhý hydratační krém. Pleť toho zkrátka potřebuje více.

Sérum na vrásky
Zatímco doposud jste po séru sahat nemuseli, po čtyřicítce je to velmi účinné. O co jde? Séra jsou takové přípravky, které obsahují mnohem koncentrovanější obsah látek, důležitých pro pleť. Pokud tedy chcete dodat potřebné látky ve větší míře, séra jsou dobrou volbou. Existují séra na vrásky i pro jiné problémy s pletí.

Pleť vyžaduje zkrátka ve věku kolem čtyřicítky mnohem větší péči než dříve. Kromě přípravků je pro kvalitní pleť důležitá i životospráva. Pokud jste během svého života mnoho let kouřili, projeví se to i na vzhledu vaší pleti. O to je důležitější používat správnou pleťovou výživu.