Jak pečovat o pleť ve dvaceti

magazinzeny.cz

Je vám dvacet let a přemýšlíte, jak nejlépe pečovat o vaši pleť? Je domře, že se zajímáte, jak pečovat o pleť zrovna ve vašem věku. Na internetu totiž naleznete celou řadu obecných návodů, jak pečovat o pleť, ovšem pleť vyžaduje v každém věku rozdílnou péči. Proto vám přinášíme pár zaručených tipů, které vám pomohou k dokonalé pleti.

Čištění
Ačkoliv je mastná
pokožka a akné znakem především dívek v pubertálním věku, u mnohých se přesouvá i do období věku kolem dvaceti let. Není to nic neobvyklého, někdo má tyto problémy velmi dlouho, jiným po roce zmizí. V této oblasti pak patří stejná doporučení jako při péči o pleť v pubertě – zajistěte kvalitní a pravidelné čištění vaší pleti. Používejte speciální antibakteriální mýdla a vyvarujte se použití mýdla klasického, to vám může jen uškodit. Používejte kvalitní dezinfekci a nebojte se toho, že vás to bude pálit.

Odličování
Ve věku kolem dvaceti už pro vás bude líčení běžnou záležitostí. Je vhodné naučit se odličování od samého začátku. Vaší pleti tak opravdu pomůžete. Existují ženy, které se naučily usínat nalíčené. Je to však velký zlozvyk, který je lepší se vůbec neučit. Možná je to pro ženu pohodlné, pleť tím ale neskutečně trpí.

Regenerace
Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala svěže i v pozdějším věku, musíte ji zajistit dostatečnou regeneraci již od vašich dvaceti let. Je jasné, že občas si zajdete na nějakou divou párty či oslavu, kde budete do rána na nohách a kde alkohol poteče proudem. Při takovém režimu pleť neskutečně trpí a je dobré se jí odvděčit kvalitním regeneračním krémem s vitamíny.

Hydratační krémy
Pokud máte problém se suchou pokožkou, nezapomínejte na aplikaci hydratačních krémů. Ty jsou velmi účinné. Navíc se dnes vyrábí hydratační krémy, které obsahují celou řadu dalších, pleti prospěšných látek Ve dvaceti nepotřebujete hromadu přípravků na vaši pleť, bez hydratačního krému se však obvykle neobejdete.

Dvacítka je pro ženu věk mladosti. Pleť v tomto věku vyžaduje zvláštní péči. Stále se mastí o často je problémová v oblasti akné a pupínků. Důležité je proto časté čištění, hydratace, dezinfekce a výživa.