Jak přežít kulatiny? Co třeba do nich vplout – tipy na narozeninovou oslavu v Praze…

magazinzeny.cz

V den dvacátých narozenin pocítí každá žena určité chvění. Pocit, který už nikdy nezmizí. Asi ho všechny známe. Říká se mu „strach“. Chlapi jen mávnou rukou a moudré ženy řeknou blbost. Ale když se pořádně zamyslíte, uvědomíte si, že jste to taky cítila. Přesně v tom okamžiku, kdy jste sfoukla poslední svíčku na narozeninovém dortu s číslem dvacet, jste věděla, že další zbytek života budete jen utíkat před těmi děsivými číslicemi, které už nikdy nepůjdou dolů, ale čím dál rychleji stoupají. Další větší krize přijde s dalšími kulatinami 30, 40 a pak 50. Padesáté narozeniny jsou nejhorší, a nejen pro ženy. V tom okamžiku se rozhoduje, zda si zbytek života naprosto užijete a budete žít jako zamlada, anebo zatrpknete a stane se z vás něco podobného jako ta nepříjemná třídní, kdysi na střední škole. My jsme všemi deseti pro první variantu. V následujících řádcích vám dáme skvělý recept na mládí. A taky na to, jak se nezbláznit v den svých kulatin.

Padesátka je teprve začátek…

Prvním krokem je pozitivní myšlení. Nejen takové to na oko, kdy se před všemi kamarádkami a veřejností tváříte jako sluníčko, a pak o samotě z trucu a smutku dáte tři tabulky čokolády na posezení. Pozitivně myslet znamená být šťastní za každé situace, a to je teprve výzva. Padesátku pak budete brát jako začátek. Teprve teď, když už děti odrostly a vy máte svět u nohou, můžete dělat cokoli. Začít se učit jazyky, ušetřit pár peněz a spontánně se vydat do zahraničí. To a mnohem víc může potkat právě vás. Tak na co ještě čekáte?

Buďte šťastná, a to ostatní přijde samo…

Každá z nás se za něčím žene. Nejdříve za vzděláním, pak kariérou, a když zbude čas, tak chceme být i ty nejlepší matky a manželky. Uklidňujeme se, že to nic, že ono se to spraví a jednou to štěstí, sláva, možná i vděk a peníze přijdou sami. A ono nic. Není to naše chyba, teda ne to, co děláme. Chyba je v tom, jak uvažujeme. Známé české pořekadlo sice říká: „nejdřív práce, potom koláče“, ona to tak ale úplně není pravda. Zkuste být šťastné a kdykoli se něco povede, odměňte se. Když sami sebe o tomto štěstí přesvědčíte, zbytek jakoby přijde sám.

První odměnou by měla být oslava!

Neskrývejte se za vymyšleným věkem. Máte 50? Tak na to buďte hrdá a uspořádejte něco mimořádného na