Jak připravit organismus na oslavu a pití alkoholu

magazinzeny.cz

Pití alkoholu nás sice baví a alkohol dokáže rozproudit zábavu, ale současně se jedná o pořádný záhul pro organismus, zejména pokud ho pijeme ve větším množství. Pokud je to i váš případ, přečtěte si, co byste měli ještě předtím, než začnete pít udělat, abyste aspoň trošku tělu odlehčili.

Jak popíjet

Základem pro to, abyste vydrželi a současně tělu tolik nenaložili, je postupné pití. Uvědomtě si, oslava či večer budou dlouhý, a tak není kam spěchat. Organismus tak dostane víc času na zpracování a odbourání alkoholu, než když ho do sebe budete lít ve velkém.

Dalším důležitý doporučením je ředit alkohol, nejlépe vodou, tedy průběžně doplňuje nealkoholické tekutiny.

Nehladovte

Osvědčenou metodou, která zpomaluje opilost, je jídlo – je vhodné se pořádně najíst jak před samotnou akcí, tak je vhodné jíst i v jejím průběhu. Další často doporučovanou radou je v souvislosti s jídlem, že tučná jídla zpomalují vliv alkoholu – pokud je snesete, vyzkoušejte to – jedná se ovšem o tuk v mase, tedy například slanina apod..

Vitamin B2 proti bolesti hlavy

Nedá se říct, že by vás vitamin B2 ochránil před opilostí, ale může přispět k tomu, že vás nebude tolik bolet hlava. Ovšem pozor na předávkování, dodržujte doporučované dávkování uvedené na krabičce léku.