Jak říct nápadníkovi, že jsem rozvedená s malým dítětem

magazinzeny.cz

V dnešní době je vysoká rozvodovost. Bohužel, lidé se v dnešní době často rozvádějí, což není rozhodně příjemné. A tím méně, když máte děti, které rozvodem rodičů obvykle trpí. Jakmile proběhne rozvod a dostatečně dlouhá doba je na čase poohlédnout se po nějakém novém nápadníkovi. Určitě nikdo nechce zůstat celý život sám a bez protějšku. Ve dvou se to lépe táhne, to je víc jak jasné.

Ovšem když máte dítě, je logické, že to bude trošku, více složitější, než obvykle. Máte v péči dítě a musíte především myslet na něj. Na to, kdo ho pohlídá, když jdete na rande, na to, jak partnera seznámit s dítkem, na to, aby se dítko spřátelilo vašim partnerem a hlavně je důležité, jak říct potenciálnímu partnerovi, že jste rozvedená a že máte malé dítě.

Ženy se obvykle seznamují hůře, když mají dítě. Když jste rozvedená, není to taková katastrofa, jako před třiceti lety, kdy bylo naprosto nemyslitelné se rozvést i když váš protějšek má milenky a podobně. Pohlíženo se špatně zejména na ženu, protože ta v tehdejší době měla vydržet všechno a všemu se podřídit. Dnešní doba je pokroková a už to není vůbec žádná tragédie, být rozvedená. Pokud máte dítě, už musíte uvažovat nad tím, že jsou také muži, kteří nechtějí ženu, která má dítě. Pak je žena jistě v nevýhodě.

Ovšem, jak partnerovi říci, jsem rozvedená a mám malé dítě? Je jasné, že je to potřeba říci co nejdříve, ideálně na prvním rande. Čím dřív to řeknete, tím to pro vás bude lepší, protože budete vědět, na čem jste a případně tak dáte partnerovi prostor na to, aby vycouval dříve, než to bude mezi vámi vážnější a ublížíte si. Proto je dobré říci hned na první schůzce, jsem rozvedená a mám malé dítě.

Pokud budete mlžit a narovinu neřeknete, že máte malé dítě a jste rozvedená, způsobíte si tak jen problémy. Ono to možná ani partnerovi nemusí vadit, že jste rozvedená a máte malé dítě, ale nebude se mu líbit to, že jste lhala a zatajovala tyhle skutečnosti. Poté vás partner může opustit právě kvůli vaší lži a ne kvůli vašemu rodinnému stavu. Lhát se nevyplácí nikdy, pravda dříve či později vyjde najevo a ublížíte svému protějšku a sama sobě, protože se zamilujete a pak vás partner opustí.

Tedy takové rezimé na závěr, partnerovi říci hned a narovinu, že jste rozvedená a máte dítě a uvidíte, jak se zachová.