Jak se bránit proti molům

magazinzeny.cz

Nezvaní návštěvníci ve skříních dokáží člověka velmi pěkně potrápit. Mohou být také ve spíži, vyletí z povlečení. Moli se mohou objevit a jsou to velmi nepříjemní nezvaní hosté. Obvykle se zabydlí tam, kde je tma, protože moli se bojí světla. Navíc mají rádi vlhko. Nesnášejí velký chlad a ani velké teplo, proto se často objevují ve skříních, protože tady se udržuje pokojová teplota. Proto se moli mohou ubytovávat také v těch kusech oděvu, které moc často nenosíte. Hodně moli kamarádí s vašimi kožichy, pokud je doma máte. Jak se však proti molům bránit? Moli jsou velmi odolní a bojují, co mohou. Ovšem pokud budete bojovat a boj nevzdáte, dočkáte se kýženého výsledku.

Existují různé babské rady, které více či méně pomáhají proti molům. Většinou fungovaly, ovšem jen krátce a moli se obvykle vždy vrátili po nějaké době zpátky. Traduje se, že pomáhaly noviny, molům nevoněla tiskařská barva, respektive tiskařská čerň. Do šatníku se také rozsypával černý pepř, údajně to pomáhalo. Pokud chcete moly pochytat, údajně funguje jeden díl melasy a dva díly octa. To vše v otevřené nádobce. Tyto recepty však nejsou asi jedny z nejlepší, černý pepř i směs nevábně provoní vaše oblečení, bude to víc škody, než užitku. Navíc z jednoho místa tyto babské rady dokázaly moly dostat pryč, ale definitivně je vypudit, to se jim obvykle nedařilo.

Spolehlivými pomocníky v boji proti molům jsou chemické přípravky. V dnešní době je na trhu mnoho přípravků, které vám pomohou se molů zbavit. Do skříně si pořiďte vonný sáček s levandulí. Navíc také existují různé vonné sáčky, které jsou proti molům a které tak pomáhají nezvané hosty vypudit ze skříní. Navíc tyto vonné sáčky vám vydrží ve skříni dlouhodobě. Oblečení čas od času provětrejte. Pravidelně udržujte pořádek ve skříni. Neprovoní vám nepříjemně šatník a nebudete mít v šatníku nepořádek, jako kdyby, jste vyzkoušeli babské rady.

Pokud moli obydlují vaši spíž, je dobré udržovat potraviny zavřené, uzavřené. Důležité je také nechat potraviny v suchu, moli mají rádi vlhko, takže sucho je odpudí. Pravidelně udržovat pořádek a dvakrát ročně spíž vyklízet a uklízet a moli se u vás množit nebudou.