Jak se obléct na svatbu jako otec

magazinzeny.cz

Když se vám bude ženit syn anebo vdávat dcera, tak budete mít obrovskou radost a skrýt dojetí pro vás bude maximálně složité. Jako otec budete nejen hrdý, ale taktéž vám vytanou starosti s tím, jakým způsobem se na svatbu svého dítěte vkusně obléct.

Mnohdy se stává to, že právě otcové nevěsty či ženicha mohou přijít k velmi nepříjemným přešlapům týkajícím se jejich oblečení. Těm se ale dá bez větších problémů předejít, a to zejména vhodnou přípravou u zrcadla. Co si budete nalhávat, právě tuto přípravu muži většinou zanedbávají.

Vkusný oblek dělá divy

Nejdůležitější rozhodnutí padne u muže právě z hlediska použití obleku. Ten by měl být opravdu hezký a není problém dnes vybrat takový, který bude vypadat skvostně. Pro starší pány je vhodný především oblek, který bude vyveden spíše v konzervativnějších barvách. Nejvíce se hodí hlavně barva černá anebo varianty šedé. Tyto obleky jsou moc pěkné, ale nebudou až tolik na očích a výrazně na vás nebudou upozorňovat. Středem pozornosti by měl být někdo jiný, takže by to pro vás neměl být problém.

Košile ideálně v bílé barvě

Volba košile by taktéž neměla být nijak podceněna. Nejčastěji si otcové logicky oblékají bílé košile tvořící jakousi klasiku. Bílá košile se dá koupit ve značkové podobě. Ta jednak umožní delší výdrž košile i po dlouhodobém používání a jednak se v ní budete cítit mnohem příjemněji. Typické je i takové pocení, jež bude v případě kvalitní košile značně omezeno. Bílou košili lze koupit ve variantě s dlouhým anebo krátkým rukávem. Rozhodněte se v ohledu na momentální teplotu venku a v interiéru místnosti, v níž bude hostina.

Kravata nesmí chybět

Jakýmsi nepsaným pravidlem pro otce svatby je i to, že by měl mít hezkou kravatu. Tento módní doplněk musí okořenit vzhled každého otce svatby. Kravata nemusí být nijak smutná, ale klidně si budete moci vybrat i mnohé kravaty neskutečně veselé a vkusné. Určitě ale brzděte ve výběru kravat s některými infantilními a nevkusnými motivy.