Jak se obléct na svatbu – rady pro muže

magazinzeny.cz

Svatba patří mezi stěžejní okamžiky v životě a jen málokdo by na ni chtěla zapomenout. Tedy alespoň v případě, že všechno probíhalo tak, jak mělo a nedošlo k nějakým nepříjemným okolnostem. Základem každé svatby je dodržování nějakých společenských konvencí jednoznačně velících, abychom se nějak hezky oblékli a vypadali na svatbě skutečně hezky.

Pánové by i dámy by měli mít slušivé oblečení, které jim padne. V následujících řádcích se zaměříme zejména na muže, kteří se logicky oblékají hlavně na základě toho, jako roli na svatbě hrají.

Ženich musí upoutat pozornost

Je jasné, že ženich bude asi chtít vypadat co možná nejlépe. Stejně je tomu i u ostatních pánů. Na ty se ale nebude až tolik soustředit pozornost všech svatebčanů. Základem oblečení ženicha je logicky krásný oblek. Může jej volit buď v bílé barvě a snažit se vytvořit s nevěstou sladěný něžný pár anebo spíše volit kontrast. Ryze černé obleky určitě také vypadají moc hezky a není problém v nich vyrazit jako ženich na vlastní svatbu. Jinak ale není problém vzít si klidně i oblek barevný či proužkovaný. Žádná společenská pravidla se na ženicha jako taková nevztahují, takže výběr je ryze na něm.

Běžný svatebčan se ztratí

Řadíte-li se mezi běžné svatebčany, tak nemusíte volit nějaké extrémně nádherné, drahé a originální sako. To samé platí i pro košili. Především u bílých košilí většina z nás dospěje k závěru, že značková košile je mnohdy poněkud zbytečný nadstandard. Hezké jsou ale i košile jiných barev, jež sice nepatří mezi nejtradičnější, ale i přesto mohou zaujmout.

Doplňky oblečení

Vcelku důležitou roli hraje i pásek. Ten je v každém případě viditelný, takže jeho výběr taktéž nepodceňte. Hezké jsou jak poměrně neviditelné černé pásky, tak i pásky zářivějších barev. Záleží ale i na přezce na pásku. Ta může být moc hezká a tvořit jakýsi střed oblečení muže. V neposlední řadě je nezbytné vybrat i hezkou kravatu anebo motýlka.