Jak se přestěhovat a nezbláznit se z toho

magazinzeny.cz

Plánujete stěhování? Přestaňte si pokládat otázku, zda je lepší přestěhovat se nebo vyhořet a přečtěte si naše úžasné praktické rady! Poradíme vám, jak se přestěhovat, nezbláznit se z toho a ještě si to dokonce i užít!

Ze všeho nejdůležitější je připravit si podrobný plán a postupovat systematicky krok za krokem. Jedině tak se můžete vyhnout velkému chaosu, ze kterého není úniku. Rozepište si kroky den po dni a snažte se je přesně dodržovat. Uvidíte, že vám stěhování půjde jako po másle!

Možná máte pocit, že nejhorší je zabalit drobné předměty a osobní věci. Velké kusy nábytku se neztratí a není jich mnoho, ale co ty stovky či tisíce drobností, to by se z toho jeden zbláznil! Nezoufejte! V tomto případě je třeba začít včas a to znamená klidně několik týdnů před samotným stěhováním.

Nebojte se vyhazovat!

Víte, kolik vám ubude práce, když vyhodíte věci, které nepotřebujete? Obvykle to dopadá tak, že dvě třetiny drobností, které si lidé nashromáždí za léta doma, vyhodí!Zůstane pouhá jedna třetina věcí, které člověk doopravdy potřebuje a dostaví se neskutečná a očistná úleva!

Vyhazování je jediný možný způsob, jak stěhování přežít bez úhony. Nezapomeňte na zásady třídění odpadu a řiďte se intuicí. Máte-li pocit, že se s tou či onou danou věcí nedokážete rozloučit a bylo by vám líto, kdybyste ji vyhodili, nedělejte to! A nebojte se vyhodit nebo darovat i velké kusy nábytku, o kterém víte, že ho již v novém domově neupotřebíte!

Čím méně věcí člověk má, tím je šťastnější!

Nezapomeňte si přehledně popsat krabice, abyste věděli, co ve které máte a pečlivě zabalte sklo, aby se vám nerozbilo. Další choulostivou věcí je zrcadlo. Tady jen velice opatrně! Sedm let neštěstí je prostě sedm let neštěstí!

Věci, které patří k sobě nechejte pohromadě a nahoru naskládejte to, co budete potřebovat nejdříve! Ať už se stěhujete sami nebo využíváte služeb stěhovací firmy, věci vám asi pořádně nezabalí nikdo jiný, než vy sami! A pamatujte si, že co zanedbáte, se vám později vrátí!

Tak tedy hodně zdaru, pevné nervy a hlavně za každou cenu úsměv na tváři!