Jak se úspěšně a se vkusem nalíčit

magazinzeny.cz

Ačkoliv si mnoho žen myslí, že líčení není žádná věda, v některých případech je výsledek ne zcela dokonalý. Zkuste se proto držet našich osvědčených rad a vyhněte se chybám při líčení!

1. Přirozené světlo

Pokud se malujete před zrcadlem, postarejte se o tom, abyste byla osvětlena kvalitním přirozeným světlem nažloutlé barvy. Pro líčení není vhodné světlo zářivkové, jelikož je nepřirozené a pod tímto světlem budete vypadat úplně jinak než na slunci či ve dne. Klasická žárovka má co se barvy týče slunci nejblíže, proto používejte zásadně ji, vyhněte se také LED žárovkám.

2. Výběr kvalitního make-upu

Základem každého líčení je make-up, proto se postarejte o to, abyste si vybrala opravdu kvalitní, který bude mít přirozený odstín, nebude se rozpíjet a slévat. Na trhu můžete najít i řadu cenově dostupných odstínů, je však na místě dát přednost osvědčeným značkám. Není nic horšího, než rozpitý nebo na tváři nepříjemný make-up.

3. Nezapomínejte na linky

Linky na očích byly vždy populární a jinak tomu není ani dnes, vždyť sluší takřka každému. Pokud nevíte, jak se nalíčit, sáhněte po jemné černé lince, kterou nic nepokazíte. V případě, že máte rádi experimentování, se nebojte klasickou černou linku nahradit barevnou.

4. Nechejte se namalovat v obchodě

Při výběru odstínů jednotlivých prostředků na líčení se nespoléhejte na test na hřeb ruky, kůže na ruce a na obličeji má rozdílnou barvu, takže vám tento test toho až tolik neřekne. Profesionální obchody mají školený odborný personál, který vám konkrétní odstín rád doporučí a navíc vás profesionální vizážistka nalíčí přímo v obchodě, hned si tak uděláte přehled o to, co vám sluší nejvíce.