Jak se vrátit do kondice po porodu

magazinzeny.cz

Pokud máte za sebou porod, jistě jste nějaké to kilo přibrala. Obvykle žena přibere do 15 kil, není však žádnou zvláštností, pokud ženy přiberou i mnohem více. Po porodu je čas nabrat síly a postit se do práce na svém tělo. Vrátit se do kondice po porodu je velmi důležité a nemělo by se na to čekat dlouhou dobu. Jak se do kondice zase vrátit?

Plynulá zátěž
Pokud jste byla zvyklá před obdobím těhotenství dělat náročné fyzické výkony, jistě se těšíte, až se budete moci do sportování opět zapojit. Tento krok byste však neměla příliš urychlovat. Po porodu je vaše tělo velice nestabilní, devět měsíců nemělo velký pohyb a v těle jsou velké změny. Proto by zátěž vašeho těla měla být plynulá a taková, abyste se cítila dobře a nepadala únavou. Při nadměrném zatěžování vašeho organismu může dojít k zdravotním obtížím, proto na sportování a velké fyzické výkony nepospíchejte.

Chůze
Po porodu je velmi dobrou fyzickou aktivitou obyčejná chůze. Je to pohyb, na který jste byla zvyklá i v období těhotenství, pro tělo to tak nebude velký šok. Samozřejmě můžete chodit rychleji a větší dálky než v období těhotenství.

Cyklistika
Pokud ráda jezdíte na kole, skvělou fyzickou aktivitou je i cyklistika. Cyklistika je také pohyb, který můžete vykonávat i v průběhu celého těhotenství.

Cvičení
Cvičení je důležité během těhotenství i po něm. Před samotným těhotenstvím vás dokáže skvěle připravit na porod, který díky cvičení může být mnohem snazší. Po těhotenství vám zase pomůže se se stavem vašeho těla vypořádat, protáhnout všechny a svaly a především záda, která dostávala během těhotenství pořádně zabrat.

Péče o dítě
Věřte, že se zpátky do kondice dostanete díky vašemu novému přírůstku. Pokud se budete pečlivě o vaše dítě starat, dá vám to práce více, než se může zdát. Budete kolem něj neustále létat a dělat pro ně to nejlepší.

Po porodu je hlavně důležité být v psychické pohodě a brát vše s chladnou hlavou. Pokud jste přibrala víc, než je zdrávo, neberte to na lehkou váhu, ale také ani neztrácejte hlavu. Kila jsou po porodu dolů velmi rychle.