Jak se vyrovnat s nevěrou partnera?

magazinzeny.cz

Nevěra v partnerském vztahu je vždycky velmi delikátní a mnohdy velmi bolestivá zkušenost. Nikdo ji nechce zažít ve vztahu, ale bohužel se mnohým párům nevyhýbá. Nevěra je moc těžká a málokdo se s ní dokáže vyrovnat. Myslí si to, ale není tomu tak. Pokud partnerovi odpustíte a budete chtít začít znovu, připravte se na to, že to vůbec není jednoduché a tak rychle to nepůjde. Mnohdy to lidem nejde vůbec, i když se moc snaží. Je nutné vždycky všechno vydržet jen pro klid v rodině a pro „harmonickou“ rodinu? Není, každý musí sám vědět, co dokáže unést a pokud to nejde tak raději od toho pryč. Jak se vyrovnat s nevěrou partnera?

Těžko v takovéto situaci radit. Každý nevěru bere jinak a jinak jí také prožívá. Nicméně je asi důležité, aby dotyčný člověk vše řešil s chladnou hlavou. Když jste naštvaní, není to vůbec dobré a ještě to věci zhorší a navíc v rozčilení a ve vzteku lidé říkají věci, které by jinak neřekli. Nemyslí je tak a snaží se jen partnerovi ublížit, když on ublížil vám. Je to logické, vzteklý člověk okolo sebe kope a snaží se všem okolo sebe ublížit. A hlavně partnerovi, který ublížil vám a podvedl vás!

Důležité je si vše vyříkat, možná to zní šíleně, ale je to tak. Nemusí to být hned, každý potřebuje čas to vstřebat a poprat se s tím nejhorším. Teprve poté je dobré se s nevěrným partnerem sejít a vše si vyříkat a probrat. Pokud to je jenom trošku možné, proberte to v klidu a bez hádek a vzteku. To totiž vše jenom zhorší a nedomluvíte se ani nikdy. Pokud máte děti, je nutné se domluvit, jak to bude dál a situaci vyřešit. Ať už tak či tak.

Vyrovnat se s partnerovou nevěrou chce také čas, spoustu času. Musíte se smířit, že člověk, kterého milujete, vám takhle moc ublížil. Potřebujete pochopit, proč to udělal, co mu chybělo, co ho k tomu donutilo. Zda se partner zamiloval či zkrátka jen ujel a bylo to jen jednorázové. Se zamilovaností moc bojovat nelze, tam je asi rozchod či rozvod na místě, při jedné noci, se o tom všem dá polemizovat. Nikdo vám nemůže říci, jak se zachovat, jak reagovat a co dělat. Rozhodnutí je pouze a jenom na vás, vy s tím budete žít. Čas vám otupí rány a trošku zmírní bolest. Není od věci si dát také s nevěrným partnerem odstup, nějakou dobu se nevídat a nebydlet spolu. Vy si vše ujasníte a budete na celou situaci pomýšlet jinak s rozmyslem a čistou hlavou.