Jak se zbavit žárlivosti

magazinzeny.cz

Žárlení patří k jakémukoli vztahu, v němž to myslíte se svým protějškem opravdu vážně. Určitě je ale dobré, když je žárlivosti tak akorát. Mnohdy dochází k tomu, že na sebe partneři prakticky nežárlí. To úplně ideální není, jelikož v tomto případě jim na sobě asi až tolik nezáleží. Když se ale žárlí přespřílišně, tak nastává velkým problém. Obě dvě pohlaví se dovedou chovat při velké žárlivosti hodně nepříjemně. U pánů často přichází na řadu i agresivita. Jak tedy na přespřílišné žárlení?

Mluvte s partnerem

Hodně důležitá je při velké žárlivosti hlavně dostatečná komunikace mezi partnery. Pokud o svém partnerovi víte, že je hodně žárlivý, pak určitě stojí zato celou situaci společně probrat a říct si, jak všechno řešit dál. Když spolu lidé ve vztahu nemluví a nejsou k sobě ještě navíc ani upřímní, pak se může klidně stát, že nastanou velké problémy. Komunikace se řadí mezi základní nezbytnosti, bez kterých se nelze obejít.

Nesnažte se koketovat s jinými

Jste-li si vědoma partnerovy maximální možné žárlivosti, pak ho k ní ještě navíc nepodněcujte. Tím, že budete koketovat s jinými muži, rozhodně ničeho nedosáhnete a navíc se dostanete do problémů, jež může váš partner vyvolat. Mnozí pánové nejsou daleko ani pro ránu, takže může dojít k i k tomu, že se budou snažit prát. Je jasné, že pokud dojde situace až do takového stavu, kdy nebude schopen akceptovat ani váš přátelský rozhovor s nějakým známým, pak je třeba vztah ukončit.

Najděte si společné zájmy

Od přespřílišné žárlivosti je možné se oprostit i tím, že budete mít oba dva stejné zájmy. Pokud se tak stane, pak vás tyto činnosti mohou pohltit natolik, že již nebudete chtít řešit zbytečné žárlení, které stejně nemá smysl.

Sexuální uspokojení hraje roli

U žárlení hraje roli logicky i sexuální uspokojení. Jestliže je jeho míra vysoká, pak jeden z partnerů logicky nebude vyhledávat jiné vztahy a bude spokojený. Pokud se ale rozhodnete pro sexuální abstinenci, tak bude problém a vy sama budete nakonec nucena žárlit.