Jak se žehlí prádlo?

magazinzeny.cz

Žehlení prádla někteří milují a jiní nenávidí. Jedni při tomto úkonu dokáží údajně krásně relaxovat a odpočinout si. Jiní jej berou jako nutné zlo, ovšem snaží se mu všemožně vyhnout. Já nerada žehlím, ovšem co nenávidím ještě víc, je přeplněný koše prádla. Proto raději žehlím ihned po vyprání, alespoň u žehličky nestrávím celé odpoledne. V dnešní době se však již začíná vyrábět oblečení, které je z nekrčivého materiálu. To mnoho lidem usnadňje žehlení. Samozřejmě, když si koupíte oblečení z nekrčivého materiálu, musíte se připravit na to, že za jeden kousek zaplatíte mnohem více, což si nemohou, bohužel, dovolit všichni lidé. Jak se tedy žehlí prádlo?

Asi nejdříve začneme u správného výběru žehlícího, prkna a správného výběru žehličky. Žehliček je v dnešní době celá řada, při jejím výběru se soustřeďte na plochu žehličky, hmotnost žehličky, žehlička by měla mít také samovypínání. Otázkou je, zda napařovací žehličku, nebo nenapařovací, to už si musíte zvolit samy. Žehlicí prkno, by mělo být skladné, lehké, s nastavitelnou výškou, integrovanou elektrickou zásuvku v žehlicím prkně a podobně. Kvalitní žehlicí prkna stojí zhruba tři tisíce, ale investice se vyplatí. Do žehlení zapojte také členy rodiny, nemusí to zůstávat pouze na vás. Manžel občas také může přiložit ruku k dílu a děti také.

Žehlení si plánujte raději pravidelně, jako já. Jednu pračku vyžehlíte zhruba za hodinu. Když nebudete žehlit dva týdny, nakupí se vám toho hodně a potom jen stojíte celé odpoledne i žehlíciho prkna a žehlíte s otráveným výrazem. Každý má svůj styl, jak prádlo žehlit, ovšem je dobré je žehlit pořádně. Pokud totiž žehlení flákáte, obvykle se vám to vymstí ve chvíli, kdy si chcete vzít oblíbený kousek oděvu, ale ouha, on je celý pomačkaný, zmuchlaný. No tohle si obléct nemůžete. Znovu vytahovat žehličku? Není lepší žehlit jednou a pořádně?

Takové základní pravidlo (já se jím řídím) je, že žehlíte nejdříve zadní stranu a teprve pak oděv otočíte a dožehlíte ten zbytek. Vyplatí se to u triček, svetrů, topů, kalhot a podobně. Prádlo dobře na žehlicí prkno narovnejte a dbejte na to, aby nebylo někde složeno či nevznikaly záhyby. Ty totiž velmi rády vznikají a poté je to problém, zbytečně je musíte rozžehlovat, což ubírá čas a více vás to otráví. Dbejte také na správnou teplotu žehličky, aby se oděv nezničil.