Jak sekat trávník

magazinzeny.cz

Léto je tady a již za sebou máte několikeré sekání trávy na vaší zahradě. Jak často, jakým způsobem a čím vlastně nejlépe sekat a udržovat trávník? Přečtěte si pár praktických rad a tipů!

První sekání trávy by se mělo odehrát tehdy, je-li tráva vysoká alespoň 4 cm. Doporučuje se sekat první třetinu délky stébla trávy. Se sekáním začínáme na jaře, nejdříve v druhé polovině března a končíme na podzim, nejpozději v říjnu.

Četnost sekání je krajně individuální, můžeme sekat dvakrát týdně nebo jednou za dva až tři týdny. Pokud se stane, že nám tráva přeroste, je dobré ji posekat na dvakrát, nejprve na vyšší střih a za pár dnů na standardní délku.

Obtížně přístupná místa nebo velmi vysokou trávu je vhodné posekat strunovou sekačkou nebo kosou. Strunovou sekačkou není ale vhodné sekat větší travnaté plochy. Posekanou trávu je vhodné kompostovat, je třeba však dávat pozor na snadné plesnivění.

Sekačku je potřeba pravidelně čistit a udržovat. Na trhu existuje nepřeberné množství sekaček, výběr je pouze na vás. Závisí na vašich finančních a časových možnostech a pochopitelně také na velikosti a typu sekané plochy.