Jak si kdo ustele?

magazinzeny.cz

Jak si kdo ustele, tak si lehne, praví známé pořekadlo. A jak leháváte vy? Neptám se s kým, ale jak? Víte o tom, že poloha, kterou člověk zaujímá ve spánku o něm ledacos prozradí?

Spíte schouleni do klubíčka nebo bezstarostně rozvaleni na zádech? Věřte, že to, jak ležíte o vás mnohé vypovídá! Chcete to vědět?

Poloha na boku s pokrčenými koleny

Spíte-li schouleni do klubíčka, v tzv. prenatální poloze, znamená to, že se potřebujete cítit v bezpečí a potřebujete někoho, kdo by vás ochraňoval. Jste velmi citliví a zranitelní, toužíte po lásce, které se vám často nedostává. Schoulená poloha vypovídá nejen o potřebě bezpečí, ale také o strachu a napětí. Tito lidé, převážně ženy, bývají laskavé, přátelské, empatické a mají rády děti. Často právě navenek svou přílišnou zranitelnost neukazují.

Poloha na zádech s rukama za hlavou

Tato bezstarostná poloha vypovídá o vašem velkém sebevědomí, suverenitě a také tak trochu exhibicionistickém založení. O to více, když se rozvalujete přes celou postel. Nebojíte se nikoho a ničeho, rádi býváte středem pozornosti, potřebujete slyšet chválu, obdiv a uznání. Býváte často ješitní a arogantní.

Poloha na boku s rukou pod hlavou

Vyrovnaná poloha s rukou pod hlavou vyjadřuje klid, stabilitu a jakousi oddanost. Tento člověk je skromný, dokáže se snadno přizpůsobit druhým, je dobrým a zodpovědným pracovníkem, rodičem a partnerem. Jakákoli pokrčená končetina vyjadřuje nejistotu nebo touhu po změně.

Poloha na zádech v poloze vojáka

Kdo spí rovně jako pravítko, zpravidla se tak i chová. Jste rezervovaní, emocionálně chladní, klidní, flegmatičtí, máte smysl pro povinnost, často býváte nepřizpůsobiví, nepružní, zablokovaní, konzervativní nebo perfekcionističtí. Vyhovuje vám řád a disciplína. Býváte snaživým a zodpovědným pracovníkem a spolehlivým partnerem, který může být ve vztahu, jak přísným diktátorem, tak i velkou oporou. Většinou vám dlouho trvá než se uvolníte a otevřete, býváte skeptičtí a příliš nedůvěřujete druhým lidem.

Poloha na břiše s roztaženými končetinami

Spíte-li v poloze na břiše s uvolněně roztaženými končetinami, jste člověk, který potřebuje hodně prostoru a hodně osobní svobody. Máte fantazii, jste kreativní a rádi si užíváte života.

 Meditační poloha na zádech

Spánek v meditační poloze na zádech v naprostém uvolnění vypovídá o pocitu sounáležitosti a vyrovnanosti. Věříte ve své vlastní schopnosti, cítíte se v bezpečí a máte velkou šanci něco v životě dokázat.