Jak si mýt správně vlasy

magazinzeny.cz

Když se podíváte na vlasy mnohých lidí, tak zjistíte, že každý je má úplně jiné. Pojítkem mnohých lidí se ale stane to, že mají vlasy poničené. Tento fakt je poměrně smutný a je často zapříčiněný i tím, že si lidé vlasy myjí nesprávně. I zdánlivě obyčejná činnost jako je mytí vlasů může mít na jejich vzhled poměrně velký vliv. Podívejme se tedy, jakým způsobem je zapotřebí si vlasy správně mýt, aby nedocházelo k jejich poškození.

Vhodné načasování a dostatek vody

Základem správného mytí vlasů je především správné načasování. Mytí je nezbytné zhruba dvakrát za týden. Vyšší intervaly se nedoporučují. Důležité je i to, v jakém prostředí se pohybujete. Jestli se jedná o prašný prostor, je nutné vlasy umývat mnohem častěji. K maštění vlasů nejvíce přispívá znečištěné ovzduší. V přírodě se k mastným vlasům hned tak nepropracujete. Při mytí vlasů stoprocentně nešetřete vodou. Veškerý šampón musí jít z povrchu vlasů pryč.

Protiskluzový kartáč pomůže

Hodně důležitou roli hraje u vlasů volba spolehlivého hřebenu. Jestliže máte vlasový porost i hodně zacuchaný, určitě jej nervěte za pomocí hřebenu. O vlasy tak spíše přijdete, než že byste je měli mít v sebeskvělejší kondici. Určitě je vhodné i využití protiskluzového kartáče. Ten pomůže klidně i po tom, co dojde k využití kondicionéru. Ten by neměl při mytí vlasů chybět.

Následná péče o vlasy

Mytím by vše nemělo skončit a následovat by měla další péče o vlasový porost. Důležité je využití balzámu anebo kondicionéru. Dochází tak ke zvlhčení konečků vlasů. Zvlhčena bude rohovina a nedojde tak ke ztvrdnutí vlasu. Vybírat si můžete i moderní regenerátory ve spreji. Pokud obsahují rostlinné oleje a keratin, tak se vyhnete přemíře vysoušení vlasů. Porušený vlas tak bude scelen, což je maximálně žádoucí. Výborné je i využití balzámů určených na vlasy konkrétního typu. Balzám si ale určitě nepleťte s maskou a smývejte jej ihned po tom, co jej na vlasy nanesete. Nakonec vlasy pořádně vysušte a nenechávejte je ani částečně mokré.