Jak si udržet lásku

magazinzeny.cz

Vztah dvou lidí není stále stejný, ale vyvíjí se. Počáteční zamilovanost mizí a místo toho přichází na řadu respekt a vzájemná důvěra, čímž vzniká jiný druh vztahu. Jak si ovšem vztah za takových podmínek udržet?

Poté co opadne první fáze zamilovanosti, začnete postupně objevovat negativní vlastnosti vašeho partnera, které vás začnou postupně více a více štvát. Pokud však svému protějšku věnujete dostatek času a jeho kladné stránky nad zlozvyky převažují, může se z lásky vytvořit mnohem silnější pouto.

Vztah je jako květina, která stále potřebuje zalévat, aby nezvadla. Není tedy vhodné trávit např. mnoho času v práci, je třeba najít kompromis, abyste mohli trávit s partnerem pravidelný čas.

Je taktéž důležité zaměřit se na to, aby se ze vztahu nevytratila romantika. V tomto směru bývá největším oříškem malé dítě. Je třeba, aby se partneři sobě věnovali i poté, co přijde dítě do rodiny. Zkuste tedy najít cestu, jak si i s dítětem na sebe s partnerem vyšetřit pravidelný čas.

V neposlední řadě se funkčnost vztahu odvíjí od schopnosti upřímné komunikace. Musíte se naučit partnerovi otevřeně říkat, co se ve vás odehrává. Partner se nemusí vyznat ve vašich pocitech jen z náznaků. Nezametejte problémy pod koberec, dříve či později se vám to vrátí jako bumerang a naruší váš vztah.