Jak si vybrat kvalitní hodinky

magazinzeny.cz

Vybrat si kvalitní hodinky, které budou splňovat vaše představy, není nic jednoduchého. Současný trh s hodinkami nabízí hodně produktů. V tomto článku vám poradíme, jak se v nabídce vyznat a podle čeho se řídit při výběru hodinek.

Na prvním místě bychom vás chtěli upozornit, že největší výběr a nejvýhodnější ceny hodinek najdete na internetu. A nejedná se jen o obyčejné značky. Také luxusní hodinky koupíte v eshopu specializovaném na tento druh zboží.

Hodinky podle určení

Hodinky se vyrábějí v mnoha variantách. Mezi nejobvyklejší rozdělení patří hodinky určené pro děti, ženy a muže. Muži obvykle oceňují masivnější hodinky, kdežto hodinky menších a elegantnějších tvarů potěší hlavně ženy. Hodinky pro děti by zase měly být odolné jak proti nárazu, tak vodě. Navíc by neměly být příliš těžké.

Vodotěsné hodinky – ano nebo ne

Hodinky se prodávají vodotěsné nebo nevodotěsné. Určitě se shodneme, že z praktických důvodů jsou výhodnější vodotěsné hodinky. Při výběru vodotěsných hodinek je potřeba dát pozor na to, jaké mají parametry. Jestliže to myslíte s vodotěsností vážně, hledejte hodinky, které mají voděodolnost přinejmenším 20ATM/20 BAR. A čím více, tím lépe. Určitou nevýhodou vodotěsných hodinek je skutečnost, že při výměně baterie musíte navštívit odborníka. Obyčejná výměna by mohla narušit voděodolnost!

Jaké sklo si u hodinek vybrat?

Nejtvrdší je safírové sklo, které lépe dokáže odolat poškození. Přesto ho můžete při nedbalosti poškrábat. O něco méně odolné je sklo minerální. To má příměs křemene. Setkat se můžete i s plastovým sklem, které je vhodné spíše pro dětské hodinky.
Zapřemýšlet byste měli i nad antireflexním sklem, jenž je ošetřené proti odleskům. Zejména na plném Slunci tuto úpravu rozhodně oceníte.

Jakého výrobce hodinek si zvolit?

Již po celá desetiletí platí, že nejkvalitnější hodinky jsou vyráběné ve Švýcarsku. Ostatně také z toho důvodu se používá známé přísloví „šlape jako švýcarské hodinky“. Logicky proto můžeme konstatovat, že s tradiční švýcarskou kvalitou byste neměli šlápnout vedle. Poohlédnout se můžete i jinde. Například hodinky Invicta patří americké firmě, ale jedná se o původní švýcarskou značku. A takových příkladů najdete určitě hodně. Samozřejmě platí, že pokud vás neosloví švýcarská kvalita, můžete si zkusit vybrat u japonských výrobců hodinek. Japonské hodinky také patří mezi špičku v oboru.

Placený reklamní článek