Jak si zajistit soukromí i na malém pozemku

magazinzeny.cz

Stále více lidí si uvědomuje, že bydlení v rodinném domu je mnohem lepší, než v bytě. Přesto to automaticky neznamená, že získáte větší soukromí, než v předchozím bydlišti. Jak to tedy udělat, aby se vám nestalo, že zvědavý soused bude vědět o vaší rodině víc, než je vám milé?

Možností je samozřejmě několik. Tím nejjednoduším, ale současně nejméně dostupným je velký pozemek. Pokud budete mít plochu zahrady o rozloze několika tisíc metrů čtverečních, tak si zcela jistě dostatek soukromí užijete. Současně logicky platí, že čím menší zahrada, tím častěji máte sousedy v zádech.

Bohužel, v dnešní době se většina domů staví na malém pozemku. A proto následující řešení vás budou určitě zajímat! V úvahu přicházejí v podstatě dvě možnosti. Tou první je živý plot. Jedná se o výhodné řešení, které kombinuje pohled do zeleně a současně zamezí zvědavým pohledům na to, co na zahradě děláte. Určitou nevýhodou je doba, než vám rostliny vyrostou. Nezáleží na tom, zda zvolíte thůje, habr, buk nebo jinou rostlinu. Vždy musíte čekat, než vyrostou. Rostliny nejde nijak uměle „natáhnout“. Další nevýhodou může být jejich objemová velikost, která může ukrojit další prostor z již tak malé zahrady.

Proto se dostáváme k další alternativě a tou je vhodný dřevěný plot. Můžete vybírat z různých materiálů, ale dřevo je nejvíce přirozené a dodá zahradě přírodní kolorit. Navíc si můžete vybrat z různých tvarů, barev, materiálů i doplňků. Takže zde je to poměrně jednoduché. Problém může vzniknout v okamžiku, když zjistíte, že vysoký plot sice odcloní sousedy, ale současně vám může sebrat i sluneční paprsky. I zde naštěstí najdeme rozumné řešení. Naplánujte si nejprve nejenom pot, ale i zahradu, pergolu a další součásti pozemku. Následně můžete plotové díly střídat tak, aby vám na vhodná místa dopadaly sluneční paprsky. K tomu můžete použít například různé mřížky, které navíc budou ozdobou plotu a celkového vzhledu domu a pozemku. Takto můžete plot kombinovat a v konečném výsledku se naplní všechny vaše představy.

Placený reklamní článek