Jak uspat dítě

magazinzeny.cz

Probdělé noci s malým miminkem zná skoro každá matka. Pokud i váš potomek nechce v noci zabrat, poradíme vám několik tipů, jak ho uspat. Řekněte ne utěšování či krmení v čase, kdy jsou všichni slušní lidé zachumlaní v posteli!

Jistota především

Pokud jste rodič vyplašený, který si v mnoha okamžicích výchovy není jistý, vaše dítě to vycítí. Přitom od vás potřebuje cítit naopak jistotu. Ta by z vás měla být cítit na každém kroku. S trochu praxe se vám to může dařit. K tomu je nutné, abyste si udělali vždy prostor sami na sebe a na své pohodlí.

Usínací rituál

Pro dítě je důležité, aby vše mělo jasný harmonogram. Je na vás, v jakém pořadí bude koupání, kojení, čůrání či pohádka. Důležité je, aby byl program pravidelný.

Kontakt

Když bylo mimino ještě v bříšku, slyšelo srdeční tep matky, bylo v teple a v uzavřeném tmavém prostoru. Velký prostor kolem může způsobit, že dítě bude neklidné. Je vhodné nosit dítě v šátku či v klokaní kapse a to čelem k sobě. Bude tak v užším kontaktu s vámi a bude se lépe cítit.

Nenosit po bytě

Pokud dítě nemůže delší dobu usnout, je chybou vzít ho do náruče a chodit s ním po bytě. Místo uklidnění dojde obvykle přesně k opačnému efektu – dítě má p cestě takové množství podnětů, že se ještě více probudí a celá situace se tím pouze komplikuje.