Jak uzdravit zničené vlasy

magazinzeny.cz

Mít zničené vlasy jistě není nic příjemného. Různé barvení vlasů, kosmetické přípravky na vlasy a další úpravy vlasů můžou dát jejich vzhledu docela zabrat. Pokud chcete dát vlasům šanci na regeneraci, přečtěte si následující rady.

Vraťte vlasům přirozený vzhled

Základním předpokladem k tomu, aby vlasy zregenerovaly, je přestat se barvy. Barvení vlasy totiž extrémně namáhá a ničí.

Zastřihněte je

Jedním z hlavních příznaků poničených vlasů jsou jejich roztřepené konečky. Nelitujte je a nechte si je zastřihnout, i za cenu toho, že se vaše vlasy hodně zkrátí – ostatně změna je život, nebo ne?!

Myjte vlasy správně

Vlasy si začněte mýt maximálně 3x týdně, a rozhodně byste je neměly mýt horkou vodou. Lepší je vlažná voda, jejich důkladné propláchnutí po použití šampónu a pokud chcete, můžete je na závěr opláchnout studenou vodou – právě tento krok jim pomůže k lepšímu vzhledu a zdraví.

Žádné tepelné úpravy nebo vysoušení za pomoci různých spotřebičů

Po umytí vlasů je nejlepší nechat přirozeně uschnout To znamená nepoužívat teplý vzduch fenu, ale neměly byste vlasy ani příliš vytírat ručníkem. Jen zlehka vysajte vodu a nechte je prostě uschnout.

Pro refeneraci vlasů existují i speciální vlasové masky a různé kosmetické přípravky. Ovšem dobře v tomto případě vybírejte, abyste nešláply z bláta do louže.