Jak vybrat kočárek

magazinzeny.cz

Čekáte přírůstek do rodiny a uvažujete o koupi vhodného kočárku? Ač pověry praví, že by kočárek neměl být doma před příchodem dítěte na svět, pořídit si ho je lépe rozhodně předem a než se miminko narodí, může klidně vydržet třeba u tchyně na půdě. Výběr kočárku není jednoduchá záležitost. Poradíme vám, jak na to!

V současné době je na trhu poměrně široká nabídka kočárků. Jak vybrat ten správný? V prvé řadě je třeba zmínit několik důležitých kritérií, jmenujme třeba rozměry, kola, hmotnost, výbavu, skladnost či údržbu.

Velikost kočárku je třeba každopádně zvážit vzhledem k rozměrům dveří v bytě či ve výtahu, správný výběr koleček je důležitý ve vztahu k prostředí a terénu, ve kterém se budeme pohybovat. Záleží na nás, zda si pořídíme kočárek s malými tvrdými kolečky či velkými nafukovacími koly do terénu. Kočárek by se měl dát také snadno složit a převézt, neměl by být moc těžký ani zabírat moc místa. Vhodné jsou kočárky s omyvatelným povrchem a snadno vypratelnou výbavou.

Co se týká výbavy, některé kočárky mají přebalovací tašky, síťky proti hmyzu, nákupní košík, přehazovací rukojeť, pláštěnku proti dešti, pevnou vytahovací tašku na miminko nebo autosedačku.

Opravdu důležitá je bezpečnost kočárku, nízká hmotnost a snadná manipulovatelnost. Kočárek by měl být zabezpečen proti převrhnutí a měl by mít popruhy k připoutání již odrostlejšího neposedného dítěte.

Je třeba se rozhodnout, zda si pořídíte nejprve hluboký a poté sportovní kočárek nebo rovnou kombinovaný. Hluboký kočárek je vhodný pro miminko do jednoho roku věku. Sportovní kočárky jsou určeny starším dětem, mohou se používat od šesti měsíců až do tří let. Pro starší děti, které už umějí chodit jsou vhodné skládací golfové hole.

Velmi praktická je kombinace kočárku s autosedačkou, nemusíte dítě nikam přemísťovat, stačí jen k autosedačce připevnit podvozek. Spousta maminek také využívá variantu dvojitého kočárku, ve kterém se může svést i starší sourozenec.

Při výběru kočárku se primárně nedívejte na cenu ani na vzhled. Mnohem důležitější jsou ona zmíněna kritéria a hlavně je potřeba si kočárek předem vyzkoušet!