Jak vyřešit náladovost během menstruace

magazinzeny.cz

Období menstruace je pro mnoho žen velmi složité období. Je to období, kdy ženu bolí břicho, cítí neustálé tlaky, možné tlaky v prsou, bolesti hlavy, bolesti kloubů, únava, malátnost, náladovost, střídání nálad, chuť neustále na něco sladkého, pak zase na něco slaného a podobně.

Na tyto neduhy pomáhá každé ženě něco jiného, postupem času zjistíme, co nejlépe zabírá a pak to praktikujeme, aby se nám co nejdříve ulevilo. Jak však vyřešit náladovost? Na tu léky nefungují. V následujícím článku vám zhruba poradíme, co si s náladovostí během menstruace počít.

S hormony je potřeba si poradit

Střídání nálad ovlivňují hormony, které se objevují během menstruace. Nikde není spolehlivý návod, jak se náladovosti zbavit, jak ji omezit nebo úplně odsunout pryč. Není vůbec dobré náladu nějak násilně odstrkávat a nuceně se bavit, usmívat. Když je člověku špatně nebo jednoduše nemá náladu, nejraději se zavrtáte do postele a tam si v klidu a v míru svoje špatné nálady a náladovost zaspíte nebo jí nikoho netrápíte.

Čaje, aromaterapie pomáhají

Na střídavé nálady mohou pomoci bylinky a bylinné čaje. Ty vám navozují pocit uklidnění, pocit míru, ticha a pohody. Nemusejí to být jen čaje, můžete si pořídit vonný olej a udělat si aroma večer. Aroma oleje jsou různé na zklidnění, na pohodu, proti bolesti, proti špatné náladě, proti stresu a podobně, vybrat si rozhodně vyberete. Pomáhá vám čokoláda, sladkosti, dezerty a podobně? Není nic jednoduššího, než si dopřát a zcela bez výčitek svědomí čokoládu, dort či něco podobného. Pomoci v náladovosti vám třeba může dobrá kniha, kterou si přečtete pěkně v posteli obklopená sladkostmi.

Hlavně se neomezovat

Dále proti náladovosti může pomoci také to, že je necháte volně plynout. Máte špatnou náladu, je vám smutno, teskno? Pusťte si oblíbenou komedii, oblíbený romantický film, oblíbenou písničku či oblíbený seriál. Buďto vám to zvedne náladu, nebo vás to dostane, vy si popláčete a rozhodně vám pak bude lépe a příjemněji a to je to hlavní.