Jak vyřešit nedostatek prostoru v bytě

magazinzeny.cz

Máte pocit, že už se ve svém těsném příbytku ani nepohnete? Chcete vyřešit nedostatek prostoru bez toho, aniž byste se museli stěhovat nebo provádět náročnou přestavbu? Máme tady pár speciálních rad a triků právě pro vás!

Jak opticky rozšířit prostor?

Prostor ve vašem bytě rozšíříte tím, že se zbavíte nepotřebných věcí a nábytku rozestavěného kolem stěn. Rovněž barva malby na stěnách dělá své. Tímto nerozšíříte váš prostor pouze opticky, ale získáte také prostor fyzický.

Nábytek rozestavěný kolem stěn může skutečně omezovat váš prostor tím nejhorším způsobem. Malé panelákové byty lze provzdušnit umístěním vhodných úložných prostorů a eliminací masívních skříní zabírajících příliš místa. Lehký, vzdušný nábytek a hlavně žádné skladiště!

V mnoha případech člověk zjistí, co všechno nakonec vůbec nepotřebuje!

Jak udělat z jedné místnosti dvě?

Další možností je rozdělit jednu místnost na dvě. Opět jednoduchá záležitost. Stačí jen vytvořit jakousi zástěnu a to buď pomocí vhodně umístěného nábytku, například knihovny nebo vysoké police na květiny. Rozdělit prostor je možné také posuvnými dveřmi nebo závěsem.

Rozdělte místnost na dvě patra!

Vytvoření mezipatra je již složitou a nákladnou záležitostí, ale mnohdy skutečně pomůže vyřešit problém s nedostatkem prostoru. Ideální je vytvořit si v horním patře místnosti ložnici. Vzdálenost od lůžka ke stropu by však neměla být menší než 150 cm, abyste si nepřipadali jako v kobce.