Jak vyzrát na celulitidu?

magazinzeny.cz

Trápí vás pomerančová kůže? Bojíte se, že se vám nadělají na nohou a zadečku nevzhledné ďolíky? Udělejte si jednoduchý test a zjistěte, jak na tom jste a co se s tím dá dělat!

Celulitida se nejčastěji objevuje u žen na stehnech, bocích a hýždích. Celulitida není jen výsadou obézních žen. Nezáleží na tom, kolik vážíte! Můžete být štíhlá, těhotná nebo tlustá. A pokud máte nadváhu a zhubnete, rozhodně to neznamená, že se tím zbavíte celulitidy!

Pomerančová kůže vzniká v souvislosti s hormonální nerovnováhou a nadbytkem estrogenů. Podíl na jejím vzniku mají také dědičné vlivy, nesprávná životospráva, nadváha, nedostatečný pohyb, zanedbaný pitný režim, kouření, sedavé zaměstnání nebo těhotenství.

Udělejte si test!

Chcete vědět, jak na tom jste? Udělejte si jednoduchý test! Stačí jen se pořádně štípnout do stehna. Stlačte kůži dvěma prsty a uvidíte, jak zareaguje vaše pokožka. Pokud se celulitida objeví pouze při štípnutí, jste na tom ještě dobře. Pokud jsou hrbolky na kůži viditelné i v normálním stavu, ale pouze při zaťatém svalu při sezení, máte 2. stupeň celulitidy a vůbec nemusíte zoufat. To byste měla až v případě, kdy jsou hrbolky vidět neustále a to i vleže. Nejhorším 4. stupněm je pak silná celulitida, kterou provázejí i další nepříjemné zdravotní problémy.

Co dělat?

–        hodně pijte (neperlivou vodu, zelené čaje, bylinky – kopřiva, pampeliška, přeslička)

–        jezte hodně celozrnných obilovin, zeleniny a ovoce ( kiwi, ananas)

–        omezte nadměrný příjem cukrů, tuků, bílkoviny, kofeinu a alkoholu ve stravě

–        absolvujte lymfatickou masáž

–        sportujte

–        choďte do sauny

–        udělejte si peeling

–        sprchujte se střídavě teplou a studenou vodou

–        neužívejte hormonální antikoncepci

–        nekuřte