Jak zabavit děti

magazinzeny.cz

Odtrhnout děti od počítače nebo televize je umění, které ovládá málokdo. Jenže v jejich vlastním zájmu bychom to měli dokázat. Přinášíme vám proto několik tipů, jak na to.

Pohádkový les
Vezměte dítě do lesa nebo parku a hledejte pohádkové bytosti. Každý zakroucený stromek nebo větev něco symbolizují. Určitě najdete vílu, čarodějku nebo Křemílka a Vochomůrku. Uvědomte si, že navíc rozvíjíte představivost a fantazii, což je velmi důležité. Okořenit to můžete i oblečením. Nejprve společně vyrobte masku a kroj oblíbené pohádkové bytosti vašeho potomka a teprve pak vyražte na procházku.

Hřiště pro děti
Pořiďte si na zahradu hřiště pro děti. Obchody nabízejí různé varianty a každé dítě podobné aktivity velmi baví. Navíc se jedná o rozvíjení sociálního vnímání, protože pokud si bude hrát s ostatními dětmi, tak se naučí chovat v kolektivu! Pokud nemáte pozemek, tak vězte, že mnoho obcí má obecní dětská hřitě. Můžete se tedy vypravit tam.

Kouzelná fazole
Naklíčit fazole, hrášek nebo zasadit pažitku a nechat děti pozorovat, jak rostlina klíčí a roste, je na první pohled možná nuda. Ale jedná se o vzdělávací prvek, který dětem ukáže, že život není jenom televize a může v něm probudit zájem o přírodu!

Vaření dobrot
Každé dítě baví patlání a matlání. Začněte připravovat knedlíky, šišky nebo jiné těsto a uvidíte, že je o zábavu postaráno. Děti navíc mají radost nejenom z průběhu a tvarování, ale i výsledku. Rády se tatínkovi pochlubí, že tak skvělé jídlo připravovaly společně s maminkou.
Placený reklamní článek