Jak zabránit prochladnutí dětí během zimních radovánek?

magazinzeny.cz

Zima je tu a je nad Slunce jasnější, že děti sníh milují. Jenže zimní období je provázeno mrazem a s tím souvisejícím prochladnutím. Naštěstí moderní doba umožňuje kvalitní ochranu před větrem, mrazem i promáčením. Co tedy potřebujete k tomu, aby se vaše dítě nenastydlo a užilo si sněhu?

Kvalitní oblečení
Klíčem k úspěchu je, jak jsme již řekli, zabránit chladu a sněhu proniknout k organismu. K tomu nejlépe můžou posloužit dětské zimní kombinézy. Ty tvoří kompaktní celek a vítr nebo sníh nemají kudy proniknout. To je velmi důležité zejména pro malé děti, které se často a rády válejí ve sněhu. Pokud zvolíte tuto variantu, snažte se vybrat kombinézu s membránou, tedy nepromokavou a z otěruvzdorného materiálu.

Kombinézy ovšem nejsou vhodné pro každou příležitost a tak je potřeba, abyste dítěti koupili i bundu. Nepromokavé bundy mají tu výhodu, že se dají využít během celého roku a hlavně je lze snadno sundat. Právě tato možnost bývá velmi často k nezaplacení! Také zde se snažte pořídit bundu s membránou, která zajistí nepromokavost materiálu a současně odvádí pot z těla. Právě zpocení a následné prochladnutí je nejčastějším důvodem běžných nemocí u dětí! Navíc když budete aspoň chvíli pátrat na internetu, tak zjistíte, že se dají sehnat i bundy se vpínací flísovou mikinou, což je další skvělá věc, díky které můžete dobře reagovat na změny a vývoj počasí!

Jestliže dáte na naše rady a pořídíte svým dětem zimní kombinézu nebo nepromokavou bundu, tak je můžete vyzkoušet hned s prvním sněhem. Stačí vyndat dětské boby nebo lyže, pořádně se obléknout a vyrazit na kopec. Dětský smích a radost vám určitě bude tím nejlepším zážitkem a odměnou.

Placený reklamní článek