Jak začít cvičit pravidelně

magazinzeny.cz

Každá z nás chceme mít co nejhezčí postavu, ale zároveň se nám často nedaří vytrvat v pravidelném cvičení. A přitom právě to je pro krásnou postavu to nejdůležitější. Nestačí cvičit příležitostně, je třeba vydržet dlouhodobě. Přinášíme vám pár tipů, jak podpořit vaší vůli a vybudovat pravidelný cvičební režim.

Plánujte

Dny letí jako voda a máte pocit, že jsou nabité k prasknutím. Ptáte se – kam já bych ještě navíc vměstnala cvičení? Přitom spousta vašeho času je nevyužitá efektivně. Začněte si svůj program plánovat a nejen že získáte čas na cvičení, ale navíc toho během týdne více stihnete.

Volba cvičení

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství sportovních aktivit. Vyberte si nejen to, co odpovídá vaším zdravotním dispozicím, ale především to, co vás bude nejvíce bavit. Experimentujte, hledejte. Nenuťte se do cvičení, při kterém se necítíte dobře. Příjemné pocity ze cvičení jsou důležité pro motivaci vydržet.

Zábava na prvním místě

Při cvičení nezůstávejte potichu. Uvidíte, že s hudbou půjde vše snáze. Vyberte si vhodnou muziku a pusťte si jí doma, nebo třeba i venku na mp3.

Ve dvou

Pokud chcete maximalizovat šanci, že ve cvičení vytrváte, nepouštějte se do toho samy. Přiberte kamarádku, se kterou se budete navzájem motivovat a podporovat. Navíc si i popovídáte, takže vás cvičení bude více bavit.