Jak založit nohavice od kalhot

magazinzeny.cz

Zná to asi každý, ne všechny kalhoty, které si koupíte, vám sednou dobře. Ono totiž v dnešní době je docela kumšt koupit takové kalhoty, u kterých vám sedí úplně všechno. Musí vám sedět barva, střih, výška pasu, obvod pasu, rozkrok nesmí být moc dole, ani moc zaříznutý, délka má být tak akorát. Vždycky, když kupujete kalhoty, něco u nich nebude sedět. Pokud to bude délka kalhot, není to taková tragédie, s tím se totiž dá něco udělat. Obvykle mnoho lidí kalhoty jednoduše ustřihne. To ovšem vypadá naprosto hrozně, protože onen originální šev odstřihnete a vypadá to poté velmi nevzhledně.

Obvykle hodně lidí kalhoty ohrnuje, ale to vypadá mnohdy zoufale. Lepší je založit je, případně zkrátit tak, aby to nebylo vůbec poznat a nikdo tak nevěděl, že kalhoty, které máte na sobě, máte zkrácené. Mnoho lidí své kalhoty svěřuje raději někomu, kdo v tom má více zkušeností, ovšem to se většinou honoruje vysokou částkou. Lepší je, si kalhoty založit, případně zkrátit svépomocí.

Vezměte kalhoty, které vám skvěle padnou, co se týče délky. Položte je přesně na kalhoty, které chcete založit či zkrátit. Položit je musíte přesně, dohlédněte na to, aby byl rozkrok přesný, protože pás je různě vysoký. Kalhoty, které jsou delší, ohrňte tak, aby lem byl těsně nad dolním lemem kalhot, podle kterých zkracujeme. Zafixujte si ohrnutou část kalhot a to nejlépe špendlíky. Vezměte delší kalhoty, které zakládáme a stále je nechte zašpendlené. V tuto chvíli se můžete rozhodnout, zda nohavice nechat založené či je zkrátit. Založit kalhoty zapošijete, špendlíky vytáhnete a ohnuté kalhoty obrátíte. U takovéhoto založení je problém, ohnutý lem kalhot vám možná vadí.

Pokud si chcete kalhoty zkrátit, je dobré nechat kalhoty zašpendlené a nasaďte je na šicí stroj, kde provedete rovnosteh. V tuto chvíli si kalhoty vyzkoušejte. To je právě to, kdy necháte kalhoty založené. Pokud vám délka vyhovuje, ohrňte kalhoty zpátky a chopte se nůžek. V případě, že se vám délka nezamlouvá, rovnosteh vypárejte a začněte znovu. Nůžkami kalhoty ustřihněte, asi jeden centimetr nad, našim stehem. V tuto chvíli opět zasedáme ke stroji a ustřižený konec zaentlujeme cikcak stehem. Pokud jsme vše zaentlovali v tuto chvíli nezbývá nic jiného, než lem otočit, kalhoty obléknout a vyrazit v nové délce ven!