Jak získat peníze na rekonstrukci domu nebo bytu

magazinzeny.cz

Sníte o útulném domově pro své blízké, kde bude místo pro partnera, děti, přátele a domácí zvířata? Patříte k těm šťastlivcům, kteří už mají svůj byt nebo domek a potřebují „jenom“ novou koupelnu, kuchyň nebo střechu? Přemýšlíte, kde vzít peníze na rekonstrukci? Možností je samozřejmě víc a dají se různě kombinovat (půjčka od rodiny, stavební spoření, hypotéka).

Vhodným řešením přímo na míru je sjednání Hypotéky na stavbu a rekonstrukci. Díky nízké úrokové sazbě a možnosti rozložit splátky až do 40 let se dostanete na měsíční splátku, která tolik nezatíží domácí rozpočet a umožní rodině normálně žít. Výhodou tohoto typu hypotéky je i to, že můžete čerpat úvěr a nemusíte dokládat faktury. Klient může ručit buď rekonstruovanou nemovitostí, nebo jinou vhodnou nemovitostí, která splňuje kritéria daná bankou. Tímto typem hypotéky je možné získat finanční prostředky ve výši minimálně 300 000 Kč až 70 % odhadní hodnoty zastavované nemovitosti.

Další možností, jak získat od banky peníze na rekonstrukci, je Hypotéka zpětně. Z tohoto úvěru je možné proplatit již dříve utracené vlastní finanční prostředky, které byly využity na financování objektu, na který byl poskytnut hypoteční úvěr. Zpětně je možné si nechat proplatit celých 100 % úvěru, částka však musí být vyšší než 1 880 000 (při nižší částce je možné využít třeba Americkou hypotéku).

Ke všem nabízeným uzavíraným hypotékám je nabízena Hypotéka s bonusem – klient získá bonus ve výši 5 % celkové částky (např. při hypotéce 2 000 000 to je 100 000 Kč) a také nižší měsíční splátky. Výplata bonusu je rozdělena do dvou částí. První získáte hned ve formě nižších splátek, po 12 letech splácení bude vyplacena první polovina bonusu a budou opět sníženy měsíční splátky, po splacení celé hypotéky bude vyplacena druhá část bonusu.

Placený reklamní článek