Jak zvládat stres

magazinzeny.cz

Stres je velmi nepříjemná součást dnešního života, a je proto důležité vědět, jak ho zvládnout a čemu se naopak vyvarovat.

Jídlo

Co se týká jídla, zachovejte pevnou vůli a nenechte se stresovým obdobím natlačit do přejídání nebo konzumace sladkého. Toto řešení je krátkozraké, protože pomůže pouze na chvíli a nutí vás neustále jíst. Což nakonec vede k nadváze a zdravotním problémům, ovšem samotného stresu vás to stejně nezbaví.

Milování

Milostné aktivity můžou být určitým řešením neboť uvolňují hormony pohody. Ovšem i zde si uvědomte, že po nějaké chvíli příjemný pocit odezní a stres se vrátí jako bumerang.

Jóga a taichi

Jedná se o skvělé pomocníky, neboť se jedná o kombinaci cvičení a plného soutsředění na jednotlivé pohyby. Pokud budete cvičit 2x denně, postupně byste mohly stres omezit.

Meditace a cvičení

Meditace a relaxační techniky jsou další variantou, jak bojovat proti stresu, To samé platí i o sportovních aktivitách, který pomáhají vyplavovat hormony štěstí.

Postavte se stresu čelem

Jediné trvalé řešení, které vás může stresu zbavit. Buď se problému postavte a vyřešte, nebo pokud to není možné, neboť jde např. o šíleného šéfa, rozhodněte se pro změnu.