Jaké brýle si vybrat podle tvaru obličeje

magazinzeny.cz

Dnešní doba dává možnosti, co se týče brýlí, o jakých se lidem před dvaceti lety ani nesnilo. Máte na výběr různé tvary obrouček, různé barvy, různé velikosti. A je jedno, zda to jsou brýle sluneční, nebo jsou to brýle dioptrické. O ty dioptrické brýle se staráte o něco více, chcete, aby vám slušeli za každých okolností, protože v nich zpravidla býváte denně, nosíte je nastálo.

Jak si, ale vybrat ty pravé brýle pro váš tvar obličeje? Sama brýle nosím a vybírám je co dva roky, osvědčilo se mi to, že vždy zkouším takové, které se mi líbí, ale stejně odcházím s úplně jinými obroučkami. Máme pro vás tipy, jak si vybrat brýle podle tvaru vašeho obličeje.

Kulatý tvar obličeje

Pokud máte kulatý tvar obličeje, obvykle jsou pro vás vhodné rámky, které mají úzké rámky a mají hranaté okraje. Obroučky mohou mít také obdélníkový tvar. Pokud chcete svůj kulatý obličej zeštíhlit, použijte obroučky, které mají výraznější horší obrubu. Vyhněte se kulatým brýlovým obroučkám, ty obličej ještě víc zakulatí.

Oválný tvar obličeje

Pro oválný tvar obličeje se rámky vybírají velmi dobře, dobře budete vypadat pravděpodobně v každých rámcích, v nejrůznějších odstínech. Slušet vám budou podlouhlé a oblé brýlové obroučky, volte brýle, které mají zajímavé detaily na stranách, ty upoutají pozornost.

Hranatý tvar obličeje

Nebojte se netradičních tvarů či barev. Tvar obličeje snese také výrazné brýlové obruby a, nebo mohutnější obruby. Vhodné pro vás mohou být také barevné plastové obruby. Pro vás jsou vhodné mnohé extravagantní obroučky, které si jiní nemohou dovolit. Vyhněte se malým a drobným obroučkům, ty pro váš obličej nejsou dobré.

Srdcovitý tvar obličeje

Lehké obroučky a oblé rámky mohou minimalizovat široké čelo. Hledejte vzdušné obroušky, ty zjemní váš vzhled. Vybírejte jemnější, nevýrazné obruby, které mají obdélníkový tvar, popřípadě oválný tvar. Vhodné mohou být obroučky, které mají spodní stranu robustnější, popřípadě obruby bez obrouček.