Jaké masáže jsou oblíbené? 2/2

magazinzeny.cz

Reflexní masáž

Unikátní technika, která je založena na specielní masáži chodidel. Tento typ je označován jako masáž nepřímá. Pokud nejde masírovat přímo poškozenou oblast nebo orgán na našem těle, je přistoupeno právě k reflexní masáži. Tou jsou stimulovány určité body na chodidlech, nebo na nártech našich nohou. Díky tomu dochází k faktu, že je léčen i daný orgán, na který je cíleno. Tento typ masáže vychází ze znalostí především čínské medicíny, která právě stimulací bodů dokáže určité oblasti těla léčit.

Thajská masáž

Jedna z oblíbených relaxačních technologií a procedur, která je využívána hlavně, když si chceme odpočinout a protáhnout naše těla. Je založena především na protahování jednotlivých částí lidského těla. V závislosti na konkrétní proceduře může využívat i prvky, které jsou známé jak z akupresury, tak například z jógy. Při této masáži se využívají také znalosti spojené s energetickými liniemi lidského těla.

Masáž horkými kameny

I tuto variantu nejoblíbenější masáže můžeme hravě označit jako tu, která je relaxační. Používají se zahřáté lávové kameny, které mají teplotu, která dokáže ohřát masírovanou část, ale zároveň člověka nespálí. Po jejich umístění a je daná oblast pomalu prohřívána, díky čemuž může docházet k uvolnění svalstva. Pro dosažení lepšího pocitu klidu a uvolnění jsou používány i různé éterické oleje, stejně jako mohou být využívány i vonné svíčky nebo tyčinky.