Jaké si pořídit žehlící prkno

magazinzeny.cz

Pořízení si žehlicího prkna patří mezi základní úkony, které provede každá hospodyňka. Velkou výhodou současné nabídky je především to, že si je možné vybrat celou řadu žehlicích prken, která se liší jak tvarem, tak i různými potahovými látkami a také konstrukcí odkládací plochy určené na položení žehličky. Kvalitní prkno je možné dnes sehnat vcelku levně, a tak není divu, že si lidé nakonec přesně vyberou takové, které jim bude vyhovovat. Jak tedy na to?

Pevné nohy jako základ

Základem každého žehlicího prkna jsou zejména nohy. Většinou jsou vyrobeny z kovu, který je ale často dutý. Připravte se tedy na to, že tenkostěnná trubka toho moc nevydrží. Po delším dlouhodobějším používání se vám stane, že dojde k jejímu ohnutí. Tím pádem dochází k maximální nestabilitě prkna. Žehlení na takovémto prkně je maximálně nepohodlné a není prakticky realizovatelné. Je vhodné čas od času žehlicí prkno kontrolovat, jestli nedochází k ohybu trubky. Pokud tomu tak je, můžete si prkno sami opravit, anebo koupit nové, což se z hlediska jeho pořizovací ceny asi vyplatí mnohem více. U dražších žehlicích prken se ale již setkáme s kvalitní konstrukcí noh. I při častém skládání prkna dochází k tomu, že nohy vydrží dlouhou dobu.

Konstrukce prkna a potah

Žehlicí prkno je vhodné volit i z hlediska konstrukce samotné žehlicí plochy. Ta může vypadat naprosto skvěle a setkáte se s tím, že se bude jednat o velmi pevné materiály, které budou neohybatelné. U některých prken levnějšího typu toto neplatí a práce s nimi je maximálně nepohodlná. Je lepší se jim v každém případě vyhnout. Důležité jsou i materiály, z nichž je vyroben potah žehlicí plochy. Tyto materiály musí být každopádně nehořlavé a odolné vůči většímu žáru. Tento fakt může vést k popáleninám, jež jsou nežádoucí.