Jakou rtěnku na rty si vybrat podle barvy pleti a očí

magazinzeny.cz

Vybrat si správnou rtěnku může být složitější, než se na první pohled může zdát. Nejde jenom o to, aby byla kvalitní, držela, nesmývala se, příliš nelepila, ale také o to, aby seděl odstín. A vybrat správný odstín nemusí být nic jednoduchého. Pokud v tom nemáte úplně jasno, přinášíme vám několik tipů a rad, jak vybrat rtěnku na rty podle barvy pleti a očí.

Světlá pleť
Pokud je vaše pleť světlá, tj. pokud je spíše do běla při opalování je podrážděná, doporučujeme volit světlejší odstíny rtěnky. Světlá rtěnka se k světlé pleti naprosto skvěle hodí, podtrhne jemnost. Pro světlé typy se tmavé odstíny rtěnek nehodí, jsou příliš kontrastní s pletí. Pokud chcete zaujmout, klidně zvolte světlou zářivou barvu, klidně i křiklavou červenou. Ta je ideální právě pro tmavé typy.

Tmavá pleť
Pokud máte naopak pleť tmavší, opalování nepotřebujete a pobyt na slunci vám žádné problémy nedělá, sáhněte po rtěnce tmavší. Opět i zde paltí, že pro tmavší pleť tmavší rtěnka a těm světlejším se vyhněte. Naopak s křiklavostí opatrně, může to působit značně neesteticky. Co se týče barev, výběr již necháme na vás, důležitější je spíše světlost/tmavost daného typu odstínu.

Podle barvy očí
Rtěnku si můžete vybírat také podle barvy očí. To ale neznamená, že pokud máte oči modré, rtěnka by měla být modrá a pokud zelené, tak zelená. Jde opět o výraznost, která by měla sedět s výrazností rtěnky. Pokud máte oči černé jako noc, volte tmavší odstíny. Pro jasně zelené oči je zase ideální kombinace se světlým tónem.

Další faktory
Pokud však vybíráte barvu a odstín rtěnky, pleť a oči rozhodně nejsou jediným faktorem. Nezapomínejte přihlížet k tomu, co v onen konkrétní den plánujete mít na sobě. Rtěnka má doplňovat vzhled celého outfitu, i přesto může celý dojem pokazit velice snadno.

Neberte proto výběr rtěnky na lehkou váhu a zkuste popřemýšlet nad celou řadou aspektů. Pokud jste si mysleli, že vybrat rtěnku není nic těžkého, po přečtení tohoto článku byste měli změnit názor. A je to dobře. Vybrat rtěnku není jednoduché, chce to cvik. Vypadat dobře je umění!